Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Податківці інформують про податок на нерухомість, кампанію декларування, електронну звітність

Податківці інформують про податок на нерухомість, кампанію декларування, електронну звітність  

З 1 січня цього року запроваджений податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Він торкається як юридичних, так і фізичних осіб.

Щодо юридичних осіб – вони самостійно на підставі документів, що підтверджують право власності на об’єкт нерухомості, обчислюють суму цього податку та подають до органу ДПС за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Сплачують податок авансовими внесками щокварталу  до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Як свідчить практика, у фізичних осіб виникає значно більше запитань – яка житлова нерухомість оподатковується, на яку площу надається пільга та як нею скористатися, як сплачуватимуть податок власники декількох об’єктів нерухомості, як визначається розмір податку, у які терміни він має бути сплачений тощо.

Щоб докладніше розповісти громадянам про всі нюанси сплати податку на нерухомість, кампанію декларування та переваги подачі звітності в електронному вигляді  податківці проводять засідання «круглих столів», прес-конференції, виступають у засобах масової інформації, беруть участь у загальних зборах мешканців територіальних громад, проводять зустрічі в трудових колективах тощо.

Так під час зустрічі із громадськістю заступник начальника ДПІ у Богодухівському районі Андрій Чорненький, зокрема, наголосив, що оподатковуватися будуть об’єкти житлової нерухомості – житлові будинки та квартири. Не оподатковуються квартира площею до 120 кв.м., житловий будинок площею до 250 кв.м. Така пільга надається одному платнику податку один раз на рік і на один об’єкт нерухомості.

Податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються платникам податковими органами за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості до 1 липня звітного року. Суму податку, зазначену у повідомленні-рішенні, платник повинен сплатити протягом 60 днів з дня його вручення.

Податківці відповіли на численні запитання присутніх. А також повідомили, що якщо у подальшому виникатимуть запитання, корисно звертатися за потрібною інформацією до веб-портала ДПС України та до податкової інспекції.

В ході зустрічі присутні були проінформовані про хід кампанії декларування, Андрій Чорненький підкреслив, що зараз можна подати декларацію в електронному вигляді, отримавши безкоштовні ключі.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.