Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Податок на нерухоме майно сплачується з місяця, коли виникло право власності на нього

Податок на нерухоме майно сплачується з місяця, коли виникло право власності на нього      

Про це повідомив під час брифінгу із представниками ЗМІ заступник начальника ДПІ у Богодухівському районі Андрій Чорненький.

В ході брифінгу він зазначив, що у випадку коли право власності протягом календарного року переходить від одного власника до іншого, попередній власник сплачує податок на нерухоме майно з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування. Новий власник сплачує податок починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

Враховуючи, що для власників житлової нерухомості фізичних осіб, обчислення суми податку проводиться органом державної податкової служби, новому власнику житла - громадянину буде надіслано повідомлення - рішення про розмір нарахованого податку на нерухоме майно. Таке повідомлення формуватиметься після отримання інформації про виникнення чи про перехід права власності на нерухомість від органу держреєстрації прав на нерухоме майно.

Сплачувати податок на нерухоме майно власникам - фізичним особам необхідно протягом 60 днів з дня вручення йому податкового повідомлення - рішення.

Якщо фізичні особи – платники податку на підставі документів, що підтверджують їх право власності на об’єкт оподаткування можуть самостійно звернутись до органів ДПС для звірки даних щодо площі житлової нерухомості, податкових пільг, ставок та нарахованої суми податку на нерухоме майно.

При цьому не слід забувати, що законодавством надано пільгу зі сплати податку, для об’єктів житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних осіб: для квартири – до120 кв. метрів, для житлового будинку – до250 кв. метрів. Якщо громадянин має у власності один об’єкт житлової нерухомості такої площі, податок на не рухоме майно не сплачується. Що стосується юридичних осіб, які стали власниками житлової нерухомості протягом цього року, то вони самостійно обчислюють податок на нерухоме майно та подають декларацію протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт. Сплачується податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.