Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Законопроект щодо контролю за трансфертним ціноутворенням

Проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо трансфертного ціноутворення)"  погоджено на засіданні уряду та буде передано  на розгляд до Верховної Ради України на найближчій сесії.  Про це повідомив Міністр доходів та зборів України Олександр Клименко після презентації законопроекту на засіданні Кабінету Міністрів України.

Міністр  нагадав, що законопроект був розроблений фахівцями  ДПС України за  участі представників  аудиторської компанії PriceWaterhouseCoopers та  на основі провідного міжнародного досвіду у сфері трансфертного ціноутворення. У грудні 2012 року законопроект був презентований представникам великого бізнесу, національним та іноземним інвесторам. Зацікавлені сторони протягом місяця мали можливість висловити свої пропозиції. Усі побажання платників, що не суперечать інтересам держави, були враховані у фінальній версії законопроекту.

«Ми провели дуже серйозну роботу та продемонстрували приклад нового формату роботи влади  із бізнесом. Із представниками крупного та середнього бізнесу,  чиєї діяльності безпосередньо торкається законопроект,  ми досягли взаєморозуміння і щодо термінів запровадження ініціативи, і щодо способів адміністрування. Ми узгодили усі технічні нюанси. Головне,  ми отримали абсолютну підтримку бізнесу щодо необхідності запровадження механізму трансфертного ціноутворення», - підкреслив О. Клименко.

Міністр зауважив, що  імплементація національних стандартів трансфертного ціноутворення  - це  один з найважливіших аспектів економічної безпеки держави.

«Це принципово з точки зору соціальної справедливості – податки мають бути сплачені там, де розташовані виробничі потужності та створений основний прибуток», - наголосив Міністр.

За оцінками фахівців Міністерства, інтеграція баз даних податкової та митної служби та створення сучасної ІТ-інфраструктури дозволить ефективніше контролювати експортні операції та попереджувати можливі  втрати бюджету від реалізації товарів зв’язаними підприємствами за неринковими цінами.

Нагадаємо, згідно із законопроектом, контроль за трансфертними цінами  буде здійснюватися в разі, якщо сукупний об’єм операцій платника з контрагентом перевищив 50 млн. грн. на рік. Бізнес подаватиме звітність раз на рік – до 1 травня наступного за звітним року. Міністерство доходів та зборів  проводитиме аналіз  інформації дистанційно, без втручання у діяльність бізнесу. В разі неподання звіту чи документації  по трансфертним цінам або виявлення порушень Міністерство може здійснити  перевірку. При цьому в проекті закону передбачено, що Міністерство  не має права перевіряти ціноутворення в контрольованих операціях у межах звичайної податкової перевірки.

***

Нагадаємо, що Указом Президента України від №726/2012 від 24.12.2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.