Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

"Гаряча лінія" відповідає Чорненький Андрій

На запитання платників податків відповідав заступник начальника ДПІ Андрій Чорненький.

Підприємцем, який працює на загальній системі оподаткування, внесено власні кошти на розрахунковий рахунок. Чи включаються вказані кошти до доходу та яким чином відобразити їх в Книзі обліку доходів і витрат?

Власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок підприємцем, який працює на загальній системі оподаткування, не включаються до складу доходу та не відображаються у Книзі обліку доходів та витрат.

А якщо власні кошти на поточний рахунок вніс підприємець, що працює на спрощеній системі оподаткування? Чи включаються такі кошти до доходу підприємця-єдинника?

В умовах чинного законодавства доходом фізичної особи-підприємця – платника єдиного податку вважається дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, що визначено статтею 292 Податкового кодексу України.

Кошти, внесені платником єдиного податку на рахунок, відкритий для здійснення господарської діяльності, включаються до валового доходу фізичної особи-підприємця – платника єдиного податку.

Чи має право фізична особа-підприємець, яка перебуває на загальній системі оподаткування, враховувати фактично понесені витрати під час здійснення діяльності на спрощеній системі оподаткування?

Для визначення оподатковуваного прибутку витрати фізичної особи-підприємця, який працює на загальній системі оподаткування, формуються при отриманні доходу. При обчисленні чистого доходу підприємець має право врахувати суму витрат, безпосередньо пов’язану з отриманням доходу, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони були понесені, при умові їх документального підтвердження.

Чи потрібно зазначати в формі №1ДФ дату початку та дату закінчення дії цивільно-правового договору?

Порядком №1020 від 24.12.10 р. не передбачено зазначати в формі №1ДФ таку інформацію. В звіті необхідно відображати дані про прийом та звільнення з роботи фізичних осіб виключно за трудовими договорами одночасно із занесенням до графи 5 ознаки доходу «101».

Чи потрібно відображати в формі №1ДФ вартість святкових подарунків, які будуть надаватися дітям в період Різдвяних свят?

Так, потрібно. За ознакою «160» відображають подарунки, вартість яких не перевищує 50% мінімальної заробітної плати (в 2012 р. – 536,50 грн.), а за ознакою «126» – у разі перевищення такої суми.

З 1 січня 2013 року запроваджується вимога щодо подання суб’єктами господарювання, які використовують РРО, до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків. Яким чином можна виконати ці вимоги та яка відповідальність у разі їх невиконання?

Для суб’єктів господарювання існує два способи виконання вимог законодавства:

перший – придбання реєстраторів розрахункових операцій нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми;

другий – доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передачі звітної інформації.

Користувачам касової техніки при її придбанні або заміні необхідно обов’язково звертатись до Центрів сервісного обслуговування щодо проведення ними робіт відповідно до поставлених вимог.

Хоча обов’язок для суб’єктів господарювання щодо передавання звітності про застосування РРО у електронному вигляді вводиться з 01.01.13 р., штрафні санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.) у разі такого неподання застосовуватимуться лише з 01.07.2013 р. (п.9 ст.17 Закону України №265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій»).

Підприємець на спрощеній системі оподаткування, має договір з водоканалом на поставку води до приміщення, яке здає в оренду іншому суб’єкту господарювання. Вода використовується виключно для задоволення питних та санітарно-гігієнічних потреб. Чи потрібно платити збір за використання води у такому випадку?

Суб’єкт господарювання, який має дозвіл на спеціальне використання води (договір на поставку води з постачальником (водоканалом)) та використовує воду для господарських цілей, в разі надання в оренду власного приміщення (нежитлового або житлового) іншому суб’єкту господарювання, в якому орендарем використовується вода для виробничих чи задоволення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, є платником збору за спеціальне використання води за весь обсяг фактично використаної води (у тому числі води, використаної орендарем, незалежно від цілей використання води).

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.