Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

"Гаряча лінія" відповідає Іванцов Олександр

На запитання платників податків відповідав в.о.начальника ДПІ Олександр Іванцов.

В якому рядку Податкової декларації з податку на прибуток підприємства відображається плата за землю?

Відповідь: Відповідно до пп.9.1.10 п.9.1 ст.9 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) плата за землю належить до загальнодержавних податків.

Плата за землю – загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (пп.14.1.147 п.14.1 ст.14 ПКУ).

Земельний податок – це обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (пп.14.1.72 п.14.1 ст.14 ПКУ).

Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (пп.14.1.136 п.14.1 ст.14 ПКУ).

Об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, а також земельні частки (паї), які перебувають у власності (ст.270 ПКУ). Суми нарахованих податків та зборів, установлених ПКУ, враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування у складі інших витрат операційної діяльності, пов’язаних з господарською діяльністю (пп.138.10.4 п.138.10 ст.138 ПКУ). Датою здійснення витрат, нарахованих платником податку у вигляді сум податків та зборів, вважається останній день звітного податкового періоду, за який проводиться нарахування податкового зобов’язання з податку та збору (пп.138.5.1 п.138.5 ст.138 ПКУ). В Податковій декларації з податку на прибуток підприємства, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2011 №1213 (далі - Декларація), суми земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності відображаються у рядку 06.4.13 «Суми нарахованих податків та зборів, установлених Податковим кодексом України, а також інших обов’язкових платежів, встановлених законодавчими актами» додатка ІВ до рядка 06.4 Декларації.

Чи утримується податок на доходи нерезидента при перерахуванні представництвом нерезидента виручки від продажу товарів (робіт, послуг), отриманої на території України?

Відповідь: Доходи у вигляді виручки від реалізації товарів (робіт, послуг), що перераховуються представництвом нерезидента на рахунки нерезидента, оподатковуються податком на прибуток за ставкою, встановленою п.151.1 ст.151 Податкового кодексу України, та не оподатковуються податком з доходів нерезидентів за ставкою 15 відсотків згідно з пп.«й» п.160.1 ст.160 Податкового кодексу України.

Чи застосовуються штрафні фінансові санкції відповідно до п. 127.1 ст. 127 ПКУ, якщо у Податковій декларації з податку на прибуток підприємства не зазначено суму авансового внеску, своєчасно сплаченого при виплаті дивідендів?

Відповідь: Якщо за результатами камеральної перевірки виявлено, що у рядку 13 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства та у рядку 13.5.1 додатка ЗП до Декларації не зазначено суму авансового внеску, на яку зменшується сума нарахованого податку на прибуток звітного періоду, але при цьому платник податку своєчасно сплатив суму такого авансового внеску, то застосовуються штрафні санкції, передбачені п.127.1 ст.127 Податкового кодексу України.

Як платником консолідованого податку на прибуток підприємства заповнюється податкова звітність у разі ліквідації відокремленого підрозділу такого платника у середині звітного періоду?

Відповідь: У звітному податковому періоді, в якому ліквідується відокремлений підрозділ платника консолідованого податку на прибуток підприємства, в Розрахунку податкових зобов’язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства (далі – Розрахунок) та у таблиці 2 Додатка ЗП до рядка 13 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства (далі – Декларація) відображаються показники господарської діяльності відокремленого підрозділу на дату ліквідації такого підрозділу. Зазначені показники будуть враховуватись у Декларації до закінчення звітного року. Розрахунок за місцезнаходженням відокремленого підрозділу за останній звітний період подається на дату його ліквідації і в подальшому не подається.

Який порядок сплати консолідованого податку на прибуток платниками, що мають у своєму складі відокремлені підрозділи?

Відповідь: Сума податку на прибуток відокремлених підрозділів за відповідний звітний (податковий) період визначається розрахунково виходячи із загальної суми податку, нарахованого платником податку, розподіленого пропорційно питомій вазі суми витрат відокремлених підрозділів такого платника податку в загальній сумі витрат цього платника податку.

За який період (останній квартал податкового періоду чи з початку податкового періоду) платник податку на прибуток, який застосовує ставку 0 відсотків, повинен сплатити податок за загальною ставкою, якщо порушено будь-яку із умов для застосування нульової ставки?

Відповідь: Узагальнюючою податковою консультацією щодо застосування ставки нуль відсотків платниками податків на прибуток, затвердженою наказом ДПС України від 05.07.2012 № 578, визначено, що платник податку на прибуток, який порушив будь-яку із умов застосування нульової ставки, оподатковує прибуток на загальних підставах за базовий податковий період, в якому відбулось таке порушення, та подає Податкову декларацію з податку на прибуток підприємства, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2011 № 1213.

Чи мають право ФОП платники ЄП не застосовувати РРО або застосовувати власні РРО без їх переведення у фіскальний режим роботи?

Відповідь: Відповідно до п. ст. 9 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок. Згідно з ст.13 Закону №265 особа, яка відповідно до положень статті 9 цього Закону має право вести облік доходів та витрат у відповідних книгах без застосування реєстраторів розрахункових операцій, має право використовувати власні реєстратори розрахункових операцій без їх переведення у фіскальний режим роботи.

У якому разі виникає обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи?

Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі:

  •  отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2012 року податок не утримувався;
  •  отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);
  •  отримання іноземних доходів.

В якому разі обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним?

Обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи:

- виключно від податкових агентів;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.

Форма податкової декларації та Інструкція щодо її заповнення затверджена наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 №1395 (із змінами і доповненнями, внесеними наказами МФ України від 03.02.12 № 84 та від 06.07.12 № 806). Декларацію можна отримати безкоштовно в органах державної податкової служби, а також роздрукувати з веб-порталу ДПС України: _www.sts.gov.ua

Чи можна подати декларацію в електронному вигляді?

Для зручності обслуговування підприємців Державна податкова служба впровадила сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», що дозволяє заповнити декларацію в електронному вигляду.

Для користування послугою платникові треба буде мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.