Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Сплата податку за землю пенсіонерами

Відповідно до п.287.8 ст.287  Податкового кодексу власник нежилого приміщення ( його частини) у багатоквартирному житловому будинку сплачує податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Ця частка визначається співвідношенням загальної площі приміщення  до спільної площі усіх квартир і нежитлових приміщень у будинку.

Таким чином, власник  нежитлового приміщення (його частини) у багатоквартирному житловому будинку сплачує земельний податок на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно з урахуванням прибудинкової території і відповідно до цільового (господарського) призначення на підставі даних державного земельного кадастру.

Згідно зі ст.. 281 Податкового кодексу звільняються від сплати податку, зокрема, пенсіонери ( за віком).

При цьому  звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

   • для ведення особистого селянського господарства – у розмірі  не більш як2 га;
   • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд ( присадибна ділянка): у селах – не більше як0,25 га, в селищах – не більше як0,15 га, в містах – не більш як0,10 га;
   • для індивідуального дачного будівництва – не більш як0,10 га;
   • для будівництва індивідуальних гаражів – не більше як0,01 га;
   • для ведення садівництва – не більш як0,12 га.

Отже, пільга щодо сплати за землю для власників нежитлових приміщень (їх частин) у багатоквартирних житлових будинках на громадян  пільгової  категорії, в тому числі пенсіонерів, не поширюється.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.