Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Внесення неприбуткових організацій до реєстру неприбуткових організацій

Порядок оподаткування діяльності неприбуткових організацій регулюються ст.157 Податкового кодексу, яка поширюється виключно на неприбуткові організації, зареєстровані згідно з вимогами законодавства.

Оскільки метою діяльності неприбуткових організацій є не одержання прибутку, то нормами пунктів 157.2 -157.9 ст.157 Податкового кодексу чітко передбачено, які саме доходи таких організаційзвільняються від оподаткування податком на прибуток. Право на користування пільгами у неприбуткових організацій виникає тільки після того, як такі організації внесено органами ДПС у встановленому порядку до Реєстру неприбуткових організацій та установ (далі – Реєстр).

У разі якщо неприбуткова організація чи установа отримує доходи з інших джерел, ніж передбачено вищезазначеною нормою, то такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Включення неприбуткової організації до Реєстру з присвоєнням відповідної ознаки неприбутковості проводиться органом ДПС згідно з Положенням № 37.(Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затверджене наказом ДПА України від 24.01.2011 р. №37).

Обов’язковою умовою для включення до Реєстру неприбуткової організації є наявність в її установчих документах таких двох норм:

- у разі ліквідації такої організації її активи має бути передано іншій або кільком іншим неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховано до доходу бюджету, якщо інше не передбачено законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

- статутні документи неприбуткових організацій повинні містити вичерпний перелік видів їх діяльності, які не передбачають одержання прибутку згідно з нормами законів, що регулюють їх діяльність. Порушенням цієї вимоги вважається використання звільнених від оподаткування коштів на цілі, не передбачені статутом, зокрема для провадження господарської діяльності.

Кошти та майно, використані не за цільовим призначенням, вважаються доходом і підлягають оподаткуванню.

Для внесення до Реєстру неприбуткова організація повинна подати до органу ДПС за її місцезнаходженням реєстраційну заяву за формою №1-РН згідно з додатком 1 до Положення №37, а також копії установчих документів (п.2 розділу ІІ цього Положення).

У разі виникнення змін (доповнень) у даних неприбуткової організації, визначених реєстраційною заявою, така організація зобов’язана в 10-денний строк (після їх виникнення) подати до органу ДПС за її місцезнаходженням документи із зазначеними змінами (доповненнями) та додаткову реєстраційну заяву з позначкою «зміни» або «доповнення».

Код ЄДРПОУ неприбуткової організації при внесенні змін (доповнень) до реєстраційної заяви не змінюється.

У разі зміни найменування, місцезнаходження неприбуткової організації чи органу ДПС за основним місцем обліку, присвоєння іншої ознаки неприбутковості неприбутковій організації орган ДПС видає нове рішення про повторне внесення за формою згідно з додатком 2 на підставі звернення такої організації та доданим до нього оригіналом попереднього рішення.

Перереєстрація неприбуткових організацій у випадках, передбачених законом, здійснюється без справляння будь-якої плати.

У разі перереєстрації неприбуткова організація зобов’язана в 10-денний строк подати до органу ДПС документи, як і при первісному включенні до Реєстру.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.