Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Спрощенці і земельний податок

Податковим кодексом передбачено звільнення спрощенців-власників земельних ділянок та землекористувачів від обов’язку сплачувати земельний податок. Проте, обов’язковою умовою для цього є використання ними таких ділянок для здійснення господарської діяльності.

При наданні в оренду нежилих приміщень сторони можуть визначити розмір земельної ділянки, яка передається наймачу. Якщо такий розмір в договорі не визначений, наймачу надається право користування всією земельною ділянкою, якою володів наймодавець. Використовуючи ділянку для здійснення власної господарської діяльності (магазин, СТО і т. п.), підприємець - єдиноподатник звільняється від обов'язку сплати і надання звітності по земельному податку. Таке звільнення також поширюється на тих спрощенців, які за договором оренди одночасно з правом найму будівлі або її окремої частини надають наймачу право користування земельною ділянкою на якій вони знаходяться та прилеглою до неї територією. Тобто, підприємницька діяльність таких наймодавців здійснюється за рахунок здачі в оренду майна і земельної ділянки.

При анулюванні реєстрації потрібно повернути свідоцтво платника ПДВ

У разі подання заяви про анулювання реєстрації платник податку на додану вартість зобов’язаний повернути до податкової інспекції свідоцтво та всі засвідчені копії свідоцтва, якщо вони були раніше отримані. Податківці не приймають до розгляду заяву, якщо такі додатки відсутні.

Якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податківців, платник податку зобов'язаний повернути податковому органу свідоцтво та всі його засвідчені копії разом із супровідним листом протягом 20 календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання.

З 1 січня 2013 року продаж легкових автомобілів, мотоциклів та мопедів не підлягає оподаткуванню

Законом України від 02.10.2012 №5413-VI внесено зміни до Податкового кодексу України та удосконалено порядок оподаткування при відчуженні транспортних засобів.

Так, згідно внесених змін, з 1 січня 2013 року дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню (діючий порядок передбачає сплату податку з такого доходу за ставкою 1%).

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

Дохід від продажу транспортних засобів, визначатиметься виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості.

На відміну від діючого порядку (дохід визначається виходячи з його оціночної вартості), платнику податків надано право самостійно обрати один із способів визначення вартості відчужуваного майна, а саме: або використати оціночну вартість, або використати середньоринкову вартість.

Крім цього, Законом №5413 внесено зміни до Декрету про державне мито та значно зменшено ставки державного мита за посвідчення договорів відчуження транспортних засобів: 17 грн. – при відчуженні дітям, одному з подружжя, батькам та 85 грн. – при відчуженні іншим особам.

Зазначені зміни щодо справляння державного мита набрали чинності з 04.12.2012р.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.