Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Відповідаємо на «гарячі» запитання платників податків

Відповідаємо на «гарячі» запитання платників податків

«Гаряча лінія» за участі заступника начальника ДПІ у Богодухівському районі Андрія Чорненьког з платниками податків на тему «Оподаткування нерухомого майна. Зарплата «у конвертах». «Пульс податкової». Подання податкової звітності в електронному вигляді» пропонується для ознайомлення.

Під час прямого спілкування Андрій Чорненький надав кваліфіковані та вичерпні відповіді на питання.

Хто являється платником податку на нерухоме майно?

Відповідно до ст.265 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), яка вступає в дію  1 січня 2013 року, платниками податку на нерухоме майно є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості.

В разі перебування об'єктів житлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб платниками податку є:

а) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

Що являється об’єктом оподаткування при сплаті податку на нерухоме майно?

Відповідно до ст.265 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), яка вступає в дію з 1 січня 2013 року,  об'єктом оподаткування є об'єкт житлової нерухомості.

Під оподаткування не підпадають такі об’єкти:

а) об'єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);

б) об'єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, визначені законом;

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

г) садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об'єкта на одного платника податку;

ґ) об'єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім'ям та прийомним сім'ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об'єкта на сім'ю;

д) гуртожитки.

Яка на сьогодні мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум?

Основним джерелом місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб. Виплата зарплати “в конверті” та у розмірах менших за мінімальну є досить привабливою для працедавців, у такий спосіб вони економлять на податках, тим самим позбавляють працівників гарантованих законодавством оплачуваних лікарняних, відпусток, належного рівня охорони праці, а в майбутньому – і гідного пенсійного забезпечення

З 01.10.2012 по 30.11.2012 розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи і мінімальна заробітна плата складає 1 118 грн., погодинна оплата – 6,70 грн..

Відповідно змінився і максимальний розмір заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок, він збільшується до 19 006 грн..

Який режим роботи органів ДПС щодо приймання податкової звітності та чи відрізняються терміни подання податкової звітності в електронному вигляді від термінів, передбачених для подання її у паперовому вигляді?

Згідно із п.49.5 ст.49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-YІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного органу ДПС не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного цією статтею, а при поданні податкової звітності в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

Відповідно до п.2 розділу ІІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.08 № 233, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 16.04.08 за №320/15011 (далі - Інструкція), при відправленні електронних документів платник податків самостійно визначає кінцевий термін їх відправлення (враховуючи час на своєчасну доставку документів до органів ДПС у разі можливого пошкодження телекомунікаційного зв’язку або ненадходження першої квитанції).

Пунктом 4 розділу ІІІ Інструкції визначено, що органи ДПС приймають податкову звітність з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. щоденно, крім вихідних, святкових і неробочих днів. У разі надходження податкового документа в електронному вигляді до органів ДПС до 16 години платнику податків протягом двох годин з моменту прийняття (неприйняття) надсилається друга квитанція, в іншому випадку - протягом перших двох годин наступного робочого дня.

Отже, органи ДПС приймають податкову звітність з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. щоденно, крім вихідних, святкових і неробочих днів. Терміни прийняття звітності органом ДПС в електронному вигляді не відрізняються від термінів прийняття звітності у паперовому вигляді, за винятком подання податкової звітності в електронній формі в останній день граничного строку подання. В останній день граничного строку подання податкової звітності в електронній формі органи ДПС приймають податкову звітність до останньої години (до 24-ї години) дня, в якому спливає такий граничний строк.

При цьому, платник податків може отримати в органі ДПС за місцем подання податкової звітності інформацію про режим роботи цього органу по прийманню податкової звітності.

У яких випадках податкова звітність направлена у електронному вигляді  вважається прийнятою органом ДПС?

Відповідно до п.49.9 ст.49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) за умови дотримання платником податків вимог цієї статті посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання органом державної податкової служби.

За умови дотримання вимог, встановлених ст.48 і 49 ПКУ податкова декларація, надана платником, також вважається прийнятою:

за наявності квитанції про отримання податкової декларації у разі її подання засобами електронного зв’язку, або поштового повідомлення з відміткою про вручення органу державної податкової служби, у разі надсилання податкової декларації поштою (пп.49.9.1 п.49.9 ст.49 ПКУ);

у разі, якщо орган державної податкової служби із дотриманням вимог п.49.11 ст.49 ПКУ не надає платнику податків повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації або у випадках, визначених цим пунктом, не надсилає його платнику податків у встановлений цією статтею строк (пп.49.9.2 п.49.9 ст.49 ПКУ).

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.