Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

«Зміни у спрощеній системі оподаткування. Лібералізація органів ДПС.» - актуальна тема інтернет-конференції у Богодухівському районі

Нещодавно відбулась Інтернет-конференція, яку провела начальник ДПІ у Богодухівському районі Наталія Салигіна. Під час конференції було отримано багато запитань. Вашій увазі пропонуємо ряд питань, які найчастіше хвилюють платників податку.

Яким чином платники податків мають змогу висловити свої пропозиції щодо покращення роботи діяльності бізнесу в умовах лібералізації податкової політики?

Під час проведення зустрічей, «круглих столів», семінарів а також сеансів телефонногого зв’язку «гаряча лінія» з керівництвом інспекції, кожен бажаючий представник бізнесу має можливість не тільки отримати кваліфіковану відповідь, але й долучитися до нововведень в податковому законодавсті, пропонуючи внести ті чи інші корективи щодо ведення бізнесу та своє бачення лібералізації державної податкової політики. Крім того, у приміщенні податкової інспекції встановлено "скриньку довіри", де жодна конструктивна пропозиція від платника податку не залишиться без уваги.

 Будь ласка, розкажіть про головну стратегію роботи податкової служби в сучасних умовах.

Нова місія податкової служби полягає в адмініструванні податків, ліберізації податкової системи, наданні якісних та оперативних послуг платникам і тільки як наслідок – наповнення бюджетів усіх рівнів.

Так, до загального фонду Державного бюджету, за січень – жовтень 2012 року мобілізовано 66313,8 тис.грн. виконання завдання становить 106,3%, що перевищує рівень минулорічних надходжень на 19157,3 тис.грн., темп росту склав – 140,6 відст. Зростання надходжень в порівнянні з минулим роком досягнуто по всіх податках: податок на прибуток на 1122,1 тис.грн,. або на 160,1%, ПДВ на 1047,0 тис.грн., або на 120,5%,рентні платежі - на 15358,7 тис.грн., або на 142,8%

До Місцевого бюджету за десять місяців 2012 року забезпечено 36851,5 тис.грн., виконання становить 112,7%, збільшення надходжень проти минулого року на 7243,5 тис.грн., темпи росту  склали– 124,5%.

Загалом, у Богодухівському районі створюється сприятливий клімат для розвитку малого й середнього бізнесу. Завдяки позитивним змінам у податковому законодавстві збільшилася кількість фізичних осіб, що працюють на єдиному податку. У травні поточного року в інспекції відкрито сервісний центр для платників податків з широким переліком послуг для них. Крім цього, податкова служба готуєтся до впровадження ще низки нових сервісів. Тому, сподіваємося, що з кожним кроком тенденція до створення сприятливих і комфортних умов ведення бізнесу збільшуватиметься.

Які ФОП відносяться до платників ЄП п’ятої групи?

Згідно з пп.2 п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями до платників єдиного податку, які відносяться до п’ятої групи, належать фізичні особи – підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб;обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень.

Чи мають право ФОП – платники єдиного податку п’ятої групи протягом року змінити ставку ЄП?

Відповідно до п.293.3 ст.293 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) відсоткова ставка єдиного податку встановлюється у розмірі:

Для п’ятої групи платників єдиного податку:

1)7 відсотків доходу – у разі сплати податку на додану вартість згідно з ПКУ;

2)10 відсотків доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Ставка єдиного податку, визначена для п’ятої групи у розмірі 7 відсотків, може бути обрана, зокрема, платником єдиного податку, який обрав ставку єдиного податку в розмірі 10 відсотків, у разі добровільної зміни ставки єдиного податку шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися нова ставка та реєстрації такого платника єдиного податку платником податку на додану вартість у порядку, встановленому р. V ПКУ (пп.«б» пп.4 п.293.8 ст.293 ПКУ).

У разі анулювання реєстрації платника податку на додану вартість у порядку, встановленому р. V ПКУ, платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 10 відсотків або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку чи відмови від застосування спрощеної системи оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено анулювання реєстрації платником податку на додану вартість (пп.5 п.293.8 ст.293 ПКУ).

Отже, фізичні особи - платники єдиного податку п’ятої груп, які обрали ставку єдиного податку в розмірі 10 відсотків, мають право протягом року змінити ставку єдиного податку: п’ята група (10%) на ставку у розмірі 7 відсотків, за умови реєстрації таких платників єдиного податку платниками податку на додану вартість. Крім того, фізичні особи - платники єдиного податку п’ятої груп, які є платниками податку на додану вартість та оподатковують дохід за ставками в розмірі 7 відсотків відповідно, також мають право протягом року змінити ставку єдиного податку: п’ята група (7%) на ставку у розмірі 10 відсотків, за умови анулювання такими платниками свідоцтва платника податку на додану вартість у порядку, встановленому ПКУ

Які ФОП та за яких умов можуть обрати ставку ЄП в розмірі 7 відсотків?

Відповідно до пп.293.3.1, 293.3.2 п.293.3 ст.293 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі сплати податку на додану вартість згідно з ПКУ відсоткова ставка єдиного податку встановлюється у розмірі: 7 відсотки доходу - для п’ятої групи платників єдиного податку.

Згідно з пп.4 п.293.8 ст.293 ставка єдиного податку, визначена для п’ятої групи у розмірі 7 відсотків, може бути обрана:

а) суб’єктом господарювання, який зареєстрований платником податку на додану вартість відповідно до р. V ПКУ, у разі переходу ним на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу;

б) платником єдиного податку, який обрав ставку єдиного податку в розмірі 10 відсотків, у разі добровільної зміни ставки єдиного податку шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися нова ставка та реєстрації такого платника єдиного податку платником податку на додану вартість у порядку, встановленому р. V ПКУ;

в) суб’єктом господарювання, який не зареєстрований платником податку на додану вартість, у разі його переходу на спрощену систему оподаткування шляхом реєстрації платником податку на додану вартість відповідно до р. V ПКУ і подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено реєстрацію платником податку на додану вартість.

Який термін сплати єдиного податку ФОП, що належать до п’ятої групи?

Відповідно до п.295.3 ст.295 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку п’ятої групи (фізичні особи - підприємці) сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал

Сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси (п.295.4 с.295 ПКУ).

Який податковий (звітний) період є першим для ФОП (новостворених), які до закінчення місяця, в якому відбулась державна реєстрація ,подали заяву щодо обрання  спрощеної системи оподаткування та ставки ЄП, встановленої для пятої групи?

Відповідно до абз. другого пп.298.1.1 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для п’ятої групи, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Для зареєстрованих в установленому законом порядку суб’єктів господарювання (новостворених), які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для п’ятої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася державна реєстрація (абз. другий п.294.4 ст.294 ПКУ).

Чи включаються до доходу ЮО - платника ЄП проценти (відсотки), отримані від банку за користування коштами на рахунку (депозитному, поточному)?

Відповідно до пп.2 п.292.1 ст.292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3ст.292 ПКУ.

Згідно із п.292.3 ст.292 ПКУ до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.

До суми доходу платника єдиного податку четвертої та шостої груп за звітний період включається вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених ПКУ.

Проценти – це дохід, який сплачується (нараховується) позичальником на користь кредитора як плата за використання залучених на визначений або невизначений строк коштів або майна. До процентів включаються платіж за використання коштів, залучених у депозит (пп.14.1.206 п.14.1 ст.14 ПКУ).

Депозит (вклад) – це кошти, які надаються фізичними чи юридичними особами в управління резиденту, визначеному фінансовою організацією згідно із законодавством України, або нерезиденту на строк або на вимогу та під процент на умовах видачі на першу вимогу або повернення зі спливом встановленого договором строку. Правила здійснення депозитних операцій встановлюються: для банківських депозитів - Національним банком України відповідно до законодавства; для депозитів (внесків) до інших фінансових установ - державним органом, визначеним законом (пп.14.1.44 п.14.1 ст.14 ПКУ).

Згідно з п.1.4 гл.1 Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій з юридичними і фізичними особами, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 03 грудня 2003 року № 516 зі змінами та доповненнями (далі – Положення), залучення банком вкладів (депозитів) юридичних і фізичних осіб підтверджується, зокрема, договором банківського рахунку.

За договором банківського рахунку, укладеним з юридичною або фізичною особою, банк зобов’язується приймати і зараховувати на рахунок грошові кошти або банківські метали, що їй надходять, виконувати розпорядження власника рахунку про перерахування і видачу відповідних сум з рахунку та проведення інших операцій за рахунком. За користування грошовими коштами, що обліковуються на рахунку клієнта, банк сплачує проценти, сума яких зараховується на рахунок, якщо інше не встановлено договором банківського рахунку або законом (п.2.5 гл.2 Положення).

Таким чином, проценти, отримані від банку за користування коштами на рахунку (як депозитному, так і поточному) включаються до доходу юридичної особи - платника єдиного податку.

Чи зменшується дохід ЮО - платника ЄП на суму нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування?

Відповідно до пп.2 п.292.1 ст.292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3ст.292 ПКУ.

Згідно із п.292.3 ст.292 ПКУ до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.

До суми доходу платника єдиного податку четвертої та шостої груп за звітний період включається вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених ПКУ.

Не є доходом суми податків і зборів, утримані (нараховані) платником єдиного податку під час здійснення ним функцій податкового агента, а також суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нараховані платником єдиного податку відповідно до закону (п.292.10 ст.292 ПКУ).

Отже, суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не є доходом юридичної особи - платника єдиного податку. При цьому, дохід юридичної особи - платника єдиного податку не зменшується на суму нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.