Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

«Позитивні зміни у податковому законодавстві»

13 жовтня 2012 року в ДПІ у Богодухівському районі Харківської області Державної податкової служби було проведено сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” із начальником ДПІ у Богодухівському районі Наталією Салигіною. на тему: “Позитивні зміни для платників податку на додану вартість, згідно із прийнятими до Податкового кодексу змінами, що набрали чинності 1 липня 2012 року”.

Пропонуємо Вашій увазі деякі із питань, які надійшли від платників податків під час сеансу “гаряча лінія”:

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операція з продажу предметів іпотеки (нерухомого майна), що передане у заставу ЮО (платниками ПДВ)?

Відповідь: у випадку постачання (продажу, відчуження іншим способом) банком-платником ПДВ майна, що передане юридичними особами (платниками ПДВ) у заставу, та на яке було звернено стягнення (тобто вживаються відповідні заходи) і зазначене майно перебуває на момент такого постачання у заставі, або на яке в результаті звернення стягнення банк набув права власності, таке постачання здійснюється з оподаткуванням ПДВ за ставкою 20% у загальному порядку, виходячи з договірної (контрактної) вартості такого майна, але не нижче звичайних цін.

При цьому, в момент переходу права власності на заставне майно від юридичної особи (платника ПДВ) до банка-іпотекодержателя (платника ПДВ), у такого іпотекодержателя (платника ПДВ) виникає право на податковий кредит по набутому у власність заставному майну на підставі виданої йому податкової накладної (інших передбачених Податковим кодексом України документів).

Як заповнюється податкова декларація з ПДВ та додатки до неї (у гривнях з копійками чи без копійок)?

Відповідь: відповідно до п.6 р.ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 №1492, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.12.2011 за №1490/20228, усі показники у податковій звітності з ПДВ проставляються у гривнях без копійок з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.

Окрім того, всі форми додатків до податкової декларації з ПДВ передбачають заповнення показників в гривнях.

Таким чином, суми операцій з постачання/придбання та суми ПДВ в податковій декларації з ПДВ/(скороченій)/(спеціальній)/(переробного підприємства) проставляються в гривнях, без копійок, з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.

Що стосується додатків до податкової декларації з ПДВ, то з метою мінімальних відхилень обсягів постачання та сум ПДВ, вказаних у Розрахунку коригування сум ПДВ до податкової декларації з податку на додану вартість та у Розшифровках податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів є доцільним заповнення даних в розрізі контрагентів у гривнях з копійками, а при заповненні рядків «Усього» та «Усього за місяць» проводити округлення за загальновстановленими правилами.

Чи можуть рядки 10.1, 15 р.ІІ податкової декларації з ПДВ міститивідємні показники?

Відповідь: якщо коригування податкового кредиту не пов’язане зі зміною компенсації вартості товарів/послуг згідно зі статтею 192 Податкового кодексу України (наприклад, при списанні кредиторської заборгованості за отримані та не оплачені протягом терміну позовної давності товари/послуги), то платнику податку необхідно зменшити раніше сформовані обсяги та податковий кредит шляхом внесення коригуючих записів до рядка 10.1 та/або до рядків 15.1, 15.2 податкової декларації з ПДВ.

Тому, у разі якщо сума обсягів товарів/послуг та сума ПДВ, що зменшують рядок 10.1 та/або рядки 15.1, 15.2 податкової декларації з ПДВ є більшою, ніж сума, вказана в таких рядках, то такі рядки можуть містити від’ємне значення.

Чи має право ЮО відмовитися від використання податкової пільги, що надана безпосередньо такій ЮО (крім податкової пільги з ПДВ та акцизного податку), та яким чином?

Відповідь: юридична особа, якій безпосередньо надана податкова пільга вправі відмовитися від використання податкової пільги чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів, повідомивши про своє рішення письмово орган ДПС за місцем податкової реєстрації.

Які платники ПДВ мають право обрати квартальний податковий період подання звітності з ПДВ?

Відповідь: Відповідно до п.202.2 ст.202 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податку, які відповідно до пп. «б» п.154.6 ст.154 ПКУ мають право на застосування нульової ставки податку на прибуток, на період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2016 року, а також платники податку, які сплачують єдиний податок, можуть вибрати квартальний податковий період. Заява про вибір квартального податкового періоду подається податковому органу разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року. При цьому квартальний податковий період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року.

У разі якщо протягом будь-якого періоду з початку застосування квартального податкового періоду платник податку втрачає право на застосування нульової ставки податку на прибуток, передбачений пп. «б» п.154.6 ст.154 ПКУ, такий платник податку зобов’язаний самостійно перейти на місячний податковий період, починаючи з місяця, на який припадає таке перевищення, що зазначається у відповідній податковій декларації за наслідками такого місяця.

У разі якщо платник податку, який застосовував спрощену систему оподаткування, переходить на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ, такий платник податку зобов’язаний самостійно перейти на місячний податковий період, починаючи з першого місяця переходу на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ, що зазначається у відповідній податковій декларації за наслідками такого місяця.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.