Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Інтернет - семінар з питань оподаткування та кампанії лібералізації податкової політики. відбувся у ДПІ у Богодухівському районі

Інтернет - семінар з питань оподаткування та кампанії лібералізації податкової політики. відбувся у ДПІ у Богодухівському районі

За участю заступника начальника ДПІ у Богодухівському районі Андрія Чорненького пройшов інтернет – семінар на тему «Кампанія лібералізації податкової політики. Актуальні питання оподаткування»

Пропонуємо питання та відповіді на них, які надійшли під час проведення Інтернет – семінару:

Які позитивні зміни передбачені в законодавстві з 1.01.13року.

Законопроект №11285 передбачає значне спрощення документообігу при адмініструванні податків: запровадження електронної форми заповнення заяви про перехід на спрощену систему оподаткування та спрощення порядку реєстрації платником ПДВ через проведення процедури в електронній формі.

Планується спростити умови діяльності підприємств з 1 січня 2013 року що дозволить зменшети кількість податків і зборів з 23 до 9. Щодо скасування податкових накладних, то замість них в електронному реєстрі потрібно буде реєструвати первинні документи.

Передбачено й поправки до розділу Податкового кодексу про податок на прибуток – пропонується перехід на річне подання декларації замість квартального для підприємств з обсягом доходів до 10 млн. грн., але зі сплатою авансу з податку.

Буде розширено перелік груп платників єдиного податку. Ще одна – сьома група – поширюватиметься на сільгоспвиробників.

Читав на сторінках газети про Програму лібералізації державної податкової політики на 2013-2014 рр., де можна залишити свої пропозиції?

На виконання доручення Президента України Віктора Януковича ДПС України здійснює комплекс заходів для підготовки Програми лібералізації державної податкової політики на 2013-2014 рр.

Бажаючі можуть залишити свої пропозиції щодо удосконалення податкового законодавства та поліпшення роботи органів ДПС в спеціальних скриньках, що розміщені у приміщенні ДПІ у Богодукхівського району та в Центрі обслуговування платників податків, або надіслати їх на електронну адресу taxservice@sts.gov.ua.”

 В якій термін новостворений підприємець має право подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо державну реєстрацію проведено в останній день місяця, наприклад 30 числа?

Зареєстровані в установленому порядку фізичні особи — підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої груп, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому виписано свідоцтво платника єдиного податку.

Зареєстровані в установленому законом порядку суб'єкти господарювання (новостворені), які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Таким чином, новостворені підприємці для обрання спрощеної системи оподаткування повинні подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація. Чинним законодавством не передбачено перенесення строків подання заяви для фізичних осіб — підприємців, які були зареєстровані в останні дні місяця.

Чи передбачено законодавством подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування в електронному вигляді?

Порядок подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджено наказом № 1675, відповідно до якого заява подається суб'єктом господарювання до органу ДПС особисто або поштою. Отже, подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування фізичними особами — підприємцями в електронному вигляді нормами чинного законодавства не передбачено.

Чи може підприємець відкликати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо таку заяву зареєстровано в органі ДПС?

Відповідно до підпунктів 298.2.1, 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу для відмови від спрощеної системи оподаткування суб'єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до органу ДПС заяву.

Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом (за умови відсутності непогашених податкових зобов'язань чи податкового боргу з єдиного податку та/або інших податків і зборів, які платники єдиного податку сплачують відповідно до глави 1 розділу XIV Податкового кодексу), з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів.

Таким чином, нормами Податкового кодексу не передбачено відкликання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування.

Чи має право підприємець самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп?

Підпунктом 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу визначено, що за умови дотримання платником єдиного податку вимог, установлених цим Кодексом для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до органу ДПС не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ, анулюється свідоцтво платника ПДВ у порядку, встановленому цим Кодексом.

Яким чином підприємець — платник єдиного податку, віднесений до третьої групи, може внести зміни до видів господарської діяльності, які зазначені у раніше виданому свідоцтві платника єдиного податку?

Законом № 4834, який набрав чинності з 01.07.2012 р., внесено зміни до ст. 299 Податкового кодексу, п. 299.11 якої передбачено, що у свідоцтві фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку третьої групи зазначаються такі відомості: найменування суб'єкта господарювання, прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи — підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків); дані документа, що підтверджує державну реєстрацію фізичної особи — підприємця відповідно до закону; податкова адреса суб'єкта господарювання; місце провадження господарської діяльності; дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування; ставка єдиного податку (3 або 5%); дата виписки свідоцтва.

Згідно з положеннями Податкового кодексу з 01.07.2012 р. види господарської діяльності не зазначаються у свідоцтві платника єдиного податку для фізичних осіб — підприємців — платників єдиного податку третьої групи.

Таким чином, платникам єдиного податку третьої групи до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку не потрібно вносити зміни щодо видів господарської діяльності.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.