Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Порядок придбання торгового патенту

Саме темі торгових патентів, був присвячений брифінг першого заступника начальника ДПІ у Богодухівському районі Олександра Іванцова з представниками засобів масової інформації.

Як зазначив , нормами Податкового кодексу передбачено, що для здійснення деяких видів торговельної діяльності, зокрема діяльності з роздрібної торгівлі на території України, обміну готівкових валютних цінностей, надання деяких платних послуг, а також послуг у сфері розваг, суб’єкти господарювання повинні придбати торговий патент.

Право на здійснення деяких видів господарської діяльності суб’єкт господарювання отримує у разі сплати збору.

Відповідно до пп.267.1.1 п.267.1 ст.267 Податкового кодексу платниками збору є суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи – підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують у встановленому цією статтею порядку торгові патенти та провадять такі види підприємницької діяльності: торговельну діяльність у пунктах продажу товарів; діяльність з надання платних побутових послуг за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України; торгівлю валютними цінностями у пунктах обміну іноземної валюти; діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей).

Для придбання торгового патенту суб’єкт господарювання подає до органу ДПС за місцем сплати збору (за місцезнаходженням пункту продажу товарів) заявку, яка повинна містити такі відомості: найменування суб’єкта господарювання, код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) та прізвище, ім’я, по батькові суб’єкта господарювання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичної особи); юридичну адресу (місцезнаходження) суб’єкта господарювання, а у разі якщо патент придбається для відокремленого підрозділу – місцезнаходження такого відокремленого підрозділу згідно з документом, що засвідчує право власності (оренди); вид підприємницької діяльності, для провадження якої придбається торговий патент; вид торгового патенту; найменування документа про повну або часткову сплату збору; назву та фактичну адресу (місцезнаходження) пункту продажу товарів, пункту з надання платних послуг, пункту обміну іноземної валюти, грального місця, позначення «виїзна торгівля»; назву, дату, номер документа, що засвідчує право власності (оренди); період, на який придбається торговий патент (п.267.4 ст.267 Податкового кодексу).

Підставою для придбання торгового патенту є належним чином оформлена заявка, форму якої затверджено наказом № 109.

Встановлення будь-яких додаткових умов щодо придбання торгового патенту не дозволяється.

Відомості, наведені в поданій суб’єктом господарювання заявці, звіряються з оригіналами або нотаріально посвідченими копіями документів, на підставі яких вона заповнюється. Звірка відомостей, наведених у поданій суб’єктом господарювання заявці, здійснюється в момент її подання (пп.267.4.2 п.267.4 ст.267 Податкового кодексу).

Для провадження торговельної діяльності, діяльності з надання платних послуг та діяльності з торгівлі валютними цінностями для кожного відокремленого підрозділу, який не є платником податку на прибуток, торгові патенти придбаються суб’єктами господарювання за місцем реєстрації такого відокремленого підрозділу (пп.267.4.5 п.267.4 ст.267 Податкового кодексу).

Проте пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього Кодексу визначено, що податкове законодавство ґрунтується, зокрема, на принципі презумпції правомірності рішень платника податку в тому випадку, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов’язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу.

«Таким чином, торговий патент видається суб’єкту господарювання органом ДПС за його місцезнаходженням або місцезнаходженням його структурних (відокремлених) підрозділів. При цьому суб’єкту господарювання, що провадить торговельну діяльність, торговий патент видається за місцезнаходженням пункту продажу товарів» - зазначив Олександр Іванцов.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.