Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Зміна ставок єдиного податку

Статтею 293 Податкового кодексу встановлено ставки єдиного податку для платників цього податку, п. 293.3 якої передбачено, що відсоткова ставка єдиного податку встановлюється у розмірі:

  • для третьої групи платників єдиного податку:

3% доходу — у разі сплати ПДВ згідно з цим Кодексом;

5% доходу — у разі включення ПДВ до складу єдиного податку;

  • для п’ятої групи платників єдиного податку:

7% доходу — у разі сплати ПДВ згідно з Кодексом;

10% доходу — у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Згідно з пп. «б» пп. 4 п. 293.8 ст. 293 Податкового кодексу ставку єдиного податку, визначену для третьої групи у розмірі 3%, а для п’ятої групи — 7%, може бути обрано, зокрема, платником єдиного податку, який обрав ставку єдиного податку в розмірі 5 або 10%, у разі добровільної зміни цієї ставки шляхом подання відповідної заяви не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому застосовуватиметься нова ставка, та реєстрації такого платника єдиного податку платником ПДВ у порядку, встановленому розділом V цього Кодексу.

У разі анулювання реєстрації платника ПДВ у порядку, встановленому розділом V Податкового кодексу, платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 5 або 10% або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку чи відмови від застосування спрощеної системи оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено анулювання реєстрації платником ПДВ (пп.5 пп.293.8 ст.293 Податкового кодексу).

Таким чином, фізичні особи — платники єдиного податку третьої або п’ятої групи, які обрали ставку єдиного податку в розмірі 5 чи 10%, мають право протягом року змінити ставку єдиного податку: третя група (5%) — на ставку єдиного податку в розмірі 3%, п’ята група (10%) — на ставку в розмірі 7% за умови реєстрації таких платників платниками ПДВ.

Крім того, фізичні особи — платники єдиного податку третьої або п’ятої груп, які є платниками ПДВ і обрали ставку єдиного податку в розмірі 3 чи 7% відповідно, також мають право протягом року змінити ставку єдиного податку: третя група (3%) — на ставку єдиного податку в розмірі 5%, п’ята група (7%) — на ставку в розмірі 10% за умови анулювання такими платниками свідоцтва платника ПДВ у порядку, встановленому Податковим кодексом.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.