Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Основна суть та особливості змін, введених Законом №5083 для фізичних осіб - платників єдиного податку п’ятої групи

Закон №5083 надає можливість фізичним особам – підприємцям, які бажають здійснювати діяльність на спрощеній системі оподаткування, обирати пятугрупу платника єдиного податку за умови, якщо вони відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб;

обсяг доходу не перевищує 20 млн. грн.

Внесеними змінами п.293.3 ст.293 ПКУ доповнено новим пп.293.2.2, відповідно до положень якого відсоткова ставка єдиного податку для п’ятої групиплатників єдиного податку встановлюється у розмірі 7% доходу – у разі сплати ПДВ та у розмірі 10% доходу -  у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Слід зазначити, що для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, ставка єдиного податку встановлюється у розмірі, визначеному пп.2 пп.293.3.1 п.293.3 ПКУ, - 5% доходу або пп.293.3.2 цього пункту – 10% доходу.

Крім того, до сум перевищення обсягу доходу платників єдиного податку, які обрали п’яту групу, ставка єдиного податку становить 15 %.

Отже, платники єдиного податку п’ятої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників пунктом 291.4 ст.291 ПКУ, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у розмірі 15%, і такі платники зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, установлених цим Кодексом Змінами також передбачено, що податковим (звітним) періодом для фізичних осіб – підприємців, які обирають п’яту групу платників єдиного податку, є календарний квартал.

При цьому для зареєстрованих в установленому законом порядку суб’єктів господарювання (новостворених), які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої або п’ятої груп, перший податковий (звітний) період розпочинається з першого числа місяця, в якому відбулася державна реєстрація.

Платники єдиного податку п’ятої групи подають податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду відповідно до пп.49.18.2 п.49.18 ст.49 ПКУ, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя), та сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

Зверніть увагу! Зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для п’ятої групи, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Слід зазначити, що платники єдиного податку, які обрали п’яту групу та не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів відповідно до пп.296.1.1 п.296.1 ст.296 ПКУ. Платники єдиного податку, які обрали п’яту групу та є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів та витрат за формою та в порядку, встановленими наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2011 №1637 «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення».

Крім того, платнику п’ятої групи надано право у разі дотримання вимог для обраної групи самостійно змінити ставку єдиного податку, встановлену для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до органу ДПС не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. При цьому якщо він зареєстрований платником ПДВ, свідоцтво платника ПДВ анулюється у порядку, встановленому ПКУ.

Змінами визначено, що платники єдиного податку, які обрали п’яту групу, у разі перевищення протягом календарного року встановленого для цієї групи обсягу доходу зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення.

Фізичним особам-підприємцям – платникам єдиного податку третьої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників п.291.4 ст.191 ПКУ надано право у наступному податковому (звітному) кварталі за поданою ними заявою перейти на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку п’ятої групи, або відмовитись від застосування спрощеної системи оподаткування.

При цьому такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15%, а також подати заяву не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.