Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Відповідаємо на запитання платників

Нещодавно пройшов черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» в ДПІ у Богодухівськомурайоні з першим заступником начальника податкової інспекції Олександром Іванцовим. Тема заходу «Актуальні питання оподаткування юридичних осіб – платників єдиного податку.Переваги подання звітності в електронному вигляді»

Пропонуємо до вашої уваги перелік питань, які найбільше цікавили суб’єктів підприємницької діяльності:

На шостій групі єдиного податку які юридичні особи можуть перебувати?

Законом України від 05 липня 2012 року №5083-VI „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та в зв’язку з проведенням адміністративної реформи в Україні” з 12 серпня введено шосту групу платників єдиного податку.

На шостій групі єдиного податку можуть перебувати юридичні особи, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

1.середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб;

2.обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень.

Для шостої групи платників єдиного податку ставка складає:

1) 7 відсотків доходу – у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом;

2) 10 відсотків доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Щодо переходу на шосту групу єдиного податку, то залежно від обставин переходу (добровільне бажання або перевищення обсягу доходу) – заяву потрібно подавати в різні терміни. Новостворені підприємства мають право обрати спрощену систему оподаткування та стати платниками єдиного податку 6 групи.

Платники єдиного податку четвертої  групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді максимальний обсяг доходу, визначений для таких платників – в наступному податковому (звітному) кварталі мають право за поданою ними заявою перейти на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників податку шостої групи, або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування (підпункт 3 пункту 293.8 статті 293 Податкового кодексу України). Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу, тобто за підсумками трьох кварталів 2012 року не пізніше 19 жовтня.

За умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених Податковим кодексом України для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу (підпункт 298.1.5 пункту 298.1 статті 298 Податкового кодексу України). Цією нормою платники єдиного податку можуть скористатися подавши заяву не пізніше 16 грудня для переходу в іншу групу з 1 січня 2013 року.

Які ставки єдиного податку для четвертої та шостої груп платників.

Відсоткові ставки єдиного податку для четвертої групи платників єдиного податку — юридичних осіб встановлено у таких розмірах:

-3% від доходу — у разі сплати податку на додану вартість згідно з Податковим   кодексом;

-5% від доходу — у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Для платників єдиного податку шостої групи:

-7% від доходу — у разі сплати податку на додану вартість згідно з Податковим кодексом;

-10% від доходу — у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Зверніть увагу на те, що у разі перевищення обсягу доходу, визначеного для відповідної групи, платники четвертої групи в наступному податковому (звітному) кварталі (не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, в якому відбулося перевищення) мають право за поданою ними заявою перейти на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників податку шостої групи, або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування у порядку, встановленому Податковим кодексом.

Платники шостої групи зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом.

Який порядок і строки сплати єдиного податку юридичними особами.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку четвертої та шостої груп є календарний квартал.

Єдиний податок сплачується до місцевого бюджету за місцем податкової адреси платника єдиного податку — юридичної особи.

Податковою адресою юридичної особи є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.

Платники єдиного податку четвертої та шостої груп сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання податкової декларації за податковий квартал.

Важливо знати, що згідно з Податковим кодексом, якщо строк сплати податку припадає на вихідний, святковий день, то строк сплати податку не переноситься.

Я – приватний підприємець, платник єдиного податку, хочу звітувати в електронному вигляді. Що я повинен мати для звітування в електронному вигляді?

Відповідно до п.2 розд.ІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 р. № 233 «Про подання електронної податкової звітності», для подання податкових документів до органів ДПС в електронному вигляді платник податків повинен мати:

-  спеціалізоване програмне забезпечення для формування податкових документів в електронному вигляді у затвердженому форматі (стандарті);

-  доступ до мережі Інтернет та можливість відправлення / приймання електронних повідомлень по електронній пошті;

- засіб КЗІ (сумісний за форматами даних із засобами КЗІ, що використовуються в органах ДПС);

- чинні посилені сертифікати відкритих ключів, сформованих акредитованим центром сертифікації ключів для платника податків та уповноважених посадових осіб платника податків, підписи яких є обов’язковими для податкової звітності у паперовій формі.

Які документи необхідні для отримання сертифіката та ключа фізичній особі – підприємцю?

Платнику податків, який бажає отримати безкоштовно сертифікат «електронного ключа», необхідно звернутися за адресою: м.Харків, Держпром, 6 під’їзд, 2 поверх, кімната 121 та принести власний носій для електронної інформації (CD, DVD, «флешка»).

Документи, що необхідні для отримання посиленого сертифіката ключа фізичною особою– підприємцем:

- заповнена та підписана заява приєднання до договору ЕЦП;

- заповнена та підписана заява на реєстрацію для отримання сертифіката ключа встановленого зразка та дозвіл на використання персональних даних підписувача для реєстрації підписувача у реєстрі підписувачів АЦСК ІДД ДПС та формування посиленого сертифіката відкритого ключа;

- копії паспортів заявника та підписувачів (копії 1 – 4 сторінок), засвідчені власноручними підписами власників паспортів;

- копія облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО).

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.