Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

«Сервіси від податкової»

Нещодавно в ДПІ у Богодухівському районі пройшла прес-конференція з начальником ДПІ у Богодухівському районі за участі ЗМІ. Як зазначила Наталія Салигіна «Податкова надає доступ до інформації, доступної для публічного використання, зі своїх баз даних. Адже будь - якому суб’єкту господарювання, чи то фізичній особі – підприємцю чи юридичній особі, важливо оцінити податкові ризики діяльності з своїм партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою, є інструментом для мінімізації податків („податкова яма”) чи учасником схем оптимізації бюджетних платежів тощо.

Зокрема на порталі функціонують такі сервіси:

-  електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який дозволяє перевірити надійність свого ділового партнера. Для цього достатньо знати його код ЄДРПОУ або його точну назву. Інформаційна система ДПС України надасть інформацію про перебування на обліку такого суб’єкта господарювання, чи навпаки зняття з обліку, наявність чи відсутність податкового боргу, а також чи знаходиться він за визначеною в установчих документах адресою і т.д.

-  електронні сервіси «Реєстр платників ПДВ», «Анульовані свідоцтва платників ПДВ», за допомогою якого можна дізнатися про те, чи є дійсним свідоцтво ПДВ свого бізнес-партнера, дату початку дії свідоцтва, а також інформацію про позбавлення реєстрації як платника ПДВ за заявою платника податку, з ініціативи органів державної податкової служби чи за рішенням суду.

Даний сервіс допоможе суб’єкту господарювання уникнути участі в різного роду схемах „мінімізації” податкових зобов’язань, а також особливої уваги податкових органів через його віднесення до категорії ризикових.

Адже на сьогодні до плану – графіку документальних перевірок включаються виключно ризикові платників податків.

Крім цього, на єдиному веб-порталі органів ДПС розміщено кодифікований Податковий кодекс України, функціонує Єдина база податкових знань, яка використовується податківцями при наданні податкових консультацій та роз’яснень платникам податків, а також «Податковий календар», що інформує про дату подання звітності та сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).

Як відомо, із набранням чинності Податковим кодексом України платники податків отримали можливість направлення до органів ДПСподаткових декларацій в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку та з використанням електронного цифрового підпису.

Відтепер, для подання податкової звітності в електронному вигляді можна безкоштовно отримати електронні ключів у секторі реєстрації користувачів при ДПС у Харківській області Управління (центру) сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту державної податкової служби знаходиться за адресою: м.Харків, «Держпром» 6 під’їзд, 2 поверх,121.тел. 057-702-86-17.

Для платників податків, які подають податкову звітність в електронному вигляді, почав функціонувати електронний податковий сервіс«Інформаційне повідомлення про заборгованість з податків, зборів (обов'язкових платежів)», що передбачає направлення платнику податків на його електронну адресу (e-mail) електронного повідомлення про наявність у нього податкового боргу.

Нещодавно платнику податків надана можливість скористатись новим електронним сервісом — надання податковим органом довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів, що контролюються органами ДПС, в електронному вигляді за електронним запитом такого платника.

Якщо у платника податків є податковий борг, йому надсилається лист з обґрунтованою відмовою у наданні Довідки, яку можуть видати лише після повного погашення суми такого боргу. Отримати паперове підтвердження Довідки, раніше отриманої в електронному вигляді, може кожний платник податків. При цьому витрати часу на очікування — від звернення і до видачі, які раніше вимірювалися у днях, — стали вимірюватися годинами.

На початку року запроваджено новий проект «Пульс податкової», який дає змогу громадянам співпрацювати з податківцями з метою подолання проявів корупції в органах державної податкової служби, ліквідації перешкод, що заважають провадити підприємницьку діяльність. Працівники податкової служби приймають звернення громадян та повідомляють заявникам про результати їх розгляду та вжиті заходи.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.