Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Відбулась «гаряча лінія» з платниками Богодухівщини

Відбулась «гаряча лінія» з платниками Богодухівщини

Нещодавно в ДПІ у Богоухівському районі відбулася «гаряча лінія» з платниками податків, заучасті начальника ДПі Наталії Салигіної. Платників податків цікавили питання про реєстрацію податкових накладних в ЄРПН, про оподаткування ПДВ, про електронну звітність.

Наводимо перелік найбільш актуальних запитань та відповідей на них.

Яким чином платнику податку зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних, якщо покупець змінив свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ у зв’язку з перереєстрацією?

Відповідно до п.201.4 ст. 201 Податкового кодексу України із змінами та доповненнями та п.3 Порядку заповнення податкової накладної, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 року №1379 податкова накладна виписується у день виникнення податкових зобов’язань продавця.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року №1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних».

 Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше 20 календарних днів, наступних за датою їх виписки (п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України).

Перереєстрація платника ПДВ та зміна свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ проводиться у разі виникнення змін у даних платника ПДВ, які, зокрема, стосуються місцезнаходження (місця проживання) платника ПДВ, відповідно до норм п. ІУ Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість.

Враховуючи викладене, у разі реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі, що були видані продавцем на дату виникнення податкових зобов’язань до заміни Свідоцтва покупця у зв’язку з перереєстрацією, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються в єдиному реєстрі з урахуванням реквізитів старого Свідоцтва покупця.

Яким нормативним документом внесли зміни до Податкового кодексу України стосовно добровільної реєстрації платником ПДВ? 

Законом України від 24 травня 2012 року №4834-УІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» більшість статей якого набрали чинності з 1 липня 2012 року, в тому числі і стосовно добровільної реєстрації платником ПДВ – вже без додаткової вимоги щоб обсяги постачання товарів/послуг іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становили не менше 50 відсотків загального обсягу постачання.

Я - приватний підприємець на другій групі платників єдиного податку. Протягом другого кварталу я відвантажив своєму покупцю товари, частину з яких він мені повернув. Чи можу я зменшити свій дохід на вартість повернених товарів? 

Відповідно до пп5) п.292.11 ст.292 Податкового кодексу України до складу доходу. Визначеного пп..1. п.292.1 ст. 292 Податкового кодексу. Не включаються суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) – платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт. Послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів.

Таким чином, якщо платник єдиного податку повертає покупцю товарів кошти внаслідок повернення покупцем товарів, такі кошти не включаються до складу доходу. Який оподатковується єдиним податком

Чи мають юридичну силу звіти, подані в електронному вигляді?

Відповідно до Наказу ДПА України від 10.04.08 №233 «Про затвердження інструкції «Про подання електронної податкової звітності» податкові документи в електронному вигляді з обов’язковими реквізитами ( у тому числі з електронним цифровим підписом платника податків (його посадових осіб), подані відповідно до цієї Інструкції, згідно із законодавством є оригіналами, мають юридичну силу, повинні зберігатися та можуть використовуватися під час судового або досудового вирішення спорів.

Також слід зазначити, що у разі подання податкового документа в електронному вигляді платник податків має право не подавати податкові документи на паперових носіях

Чи може платник єдиного податку другої групи продавати товари підприємствам на загальній системі оподаткування? 

Відповідно до п. 291.4 ст.291 Податкового кодексу України платниками єдиного податку другої групи є платники, які:

-  здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства;

-  протягом календарного року не використовують працю найманих працівників або їх кількість не перевищує одночасно 10 осіб й обсяг доходів не більше 1 млн. грн..

Таким чином, обмеження щодо взаємин із загальносистемниками встановлено лише для виконання послуг. Тобто платник єдиного податку другої групи може продавати товари як фізичним та і юридичним особам - загальносистемникам

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.