Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Про податкові накладні, які підлягають обов’язковій реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних

Про податкові накладні, які підлягають обов’язковій реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних

До ДПІ у Богодухівському районі платники податків звертаються найчастіше з питанням щодо податкових накладних, які підлягають обов’язковій реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідь на це птання надає перший заступник начальника ДПІ Олександр Іванцов:

-Відповідно до п.201.10 ст.201 р.V Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) податкова накладна видається платником ПДВ, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов’язаний надати покупцю податкову накладну та/або розрахунок коригування після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

 З 1 січня 2012 року, згідно з перехідними положеннями підр.2 р.ХХ Кодексу, у ЄРПН підлягають реєстрації податкові накладні, у яких сума ПДВ в одній податковій накладній становить понад 10 тисяч гривень, а також (не залежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній) податкові накладні, виписані при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України.

З 1 липня 2012 року набрали чинності норми Закону України від 24.05.2012 №4834-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм», які надали покупцю (отримувачу) право обирати, у якій спосіб він хоче отримати податкову накладну, складену продавцем (п.201.1 ст.201 Кодексу). Так, на теперішній час, платник податку – продавець зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, складену за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів: а) у паперовому вигляді; б) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних. У такому разі складання податкової накладної у паперовому вигляді не є обов’язковим. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН з 1 липня 2012 року здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання (абзац сьомий п.201.10 ст.201 Кодексу).

Платники податку на додану вартість – як покупці, так і продавці, можуть отримати на свій запит інформацію про наявність податкової накладної, яка підлягає реєстрації, у ЄРПН. Електронні формати податкових накладних, запитів та відповідей розміщені на веб-сайті ДПС України sts.gov.ua.

При цьому, у зв’язку із збільшенням кількості електронних документів, які надходять на приймальний шлюз, пропонуємо завчасно надсилати податкову звітність та податкові накладні (за декілька днів до настання граничного терміну).

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.