Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Увага: ДПС України започатковано податковий сервіс «інформаційне повідомлення про заборгованість з податків, зборів (обов’язкових платежів)»

З 25.05.2012р. ДПС України в рамках заходів, спрямованих на покращення податкових сервісів з обслуговування платників податків, створення податковою службою сприятливих умов для платників під час адміністрування податків, підвищення іміджу податкових органів в очах спільноти, розширення електронного урядування в податковій сфері та налагодження партнерських відносин між платниками податків і податковими органами, започатковано новий податковий сервіс «Інформаційне повідомлення про заборгованість з податків, зборів (обов’язкових платежів)». Про це повідомив заступник начальника ДПІ у Богодухівському районі Андрій Чорненький підчас зустрічі з представниками ЗМІ.

«Відтепер завдяки запровадженню такого сервісу платник податків отримає можливість щомісяця дізнаватися про наявність у нього податкового боргу із статусом новоствореного та про динамічні зміни такого боргу в сторону збільшення/зменшення аж до повного розрахунку з бюджетом.

Одним із основних досягнень Податкового кодексу України в частині впровадження новітніх інформаційних технологій у податковій сфері стало подання органами ДПС податкових декларацій в електронній формі за допомогою засобів електронного зв’язку та з використанням електронного цифрового підпису.

Практика свідчить про досягнення в цьому напрямі позитивного результату –  платники податків (великої та середньої ланки бізнесу) подають електронну звітність.

Відтепер завдяки запровадженню такого сервісу платник податків отримає можливість щомісяця дізнаватися про наявність у нього податкового боргу зі статусом новоствореного та про динамічні зміни такого боргу в сторону збільшення/зменшення аж до повного розрахунку з бюджетом.

Функціонування такої послуги забезпечується шляхом розсилки інформаційною системою ДПС України (центрального рівня) каналами сучасних інформаційних технологій інформаційного повідомлення за уніфікованою формою (форму повідомлення розміщено на сайті «Вісника»: www.visnuk.com.ua).

Наявність в електронній скриньці платника податків такого інформаційного повідомлення свідчить про наявність у нього станом на певну дату, зазначену в такому повідомленні, податкового боргу.

Отримання платником на власну електронну адресу інформаційного повідомлення дасть змогу своєчасно попередити негативні наслідки, пов’язані з несплатою узгодженого грошового зобов’язання.

Шляхом направлення платнику податків інформаційного повідомлення податковий орган:

- рекомендує сплатити суму податкового боргу до бюджету;

- пропонує не зволікати з погашенням податкового боргу, оскільки наслідком цього може стати збільшення суми такого боргу, пов’язане із застосуванням штрафних (фінансових) санкцій, штрафів та нарахування пені;

- повідомляє про існування можливості звернення до податкового органу із заявою про надання розстрочення/відстрочення податкового боргу відповідно до вимог Податкового кодексу України.

У разі виникнення у платника податків сумнівів щодо стану його розрахунків з бюджетом він може звернутися до податкового органу для проведення звіряння даних, наведених в інформаційному повідомленні та наявних у податковому і бухгалтерському обліку платника.

Інформаційне повідомлення не заміняє офіційні документи, що надаються платнику податків податковими органами, зокрема податкову вимогу та довідку про податкову заборгованість; не може бути використано у взаємовідносинах з третіми особами; не створює юридичних наслідків, оскільки має виключно інформаційний характер, тощо.

Насамкінець слід зазначити, що усвідомлення платником податків суспільної вагомості виконання ним конституційного обов’язку зі сплати податків стане запорукою сталого економічного розвитку нашої держави та наближення її до рівня країн Європейської співдружності.» зазначив в кінці заходу Андрій Чорненький.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.