Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Громадяни богодухівщини – запитують, податківці – відповідають

Громадяни богодухівщини – запитують, податківці – відповідають

 

В ДПІ у Богодухівському районі відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником ДПІ Наталею Салигіною на тему: «Актуальні питання оподаткування юридичних осіб» Наводимо деякі питання, на які були надані відповіді платникам податків під час спілкування:

 

Як платником податку на прибуток відображається продаж після 01.04.2011 р товарів (робіт, послуг), придбаних під час перебування на ФСП?

За відсутності попередньої оплати за товари (роботи, послуги) платник податку при здійсненні реалізації товарів (робіт, послуг) після 01.04.11 повинен визнати дохід на підставі пп. 137.1 ст.137 Податкового кодексу України. При цьому, норми перехідних положень Податкового кодексу України не передбачають можливості врахування витрат на придбання (створення) таких товарів (робіт, послуг), понесених під час перебування на ФСП.

Якщо попередня оплата отримана після переходу з ФСП на загальну систему оподаткування до 01.04.11, то при відвантаженні товарів (виконанні робіт, послуг) після 01.04.11, дохід в частині попередньо отриманої оплати не вплине на визначення об’єкта оподаткування.             

 

Як відображаються операції з продажу товарів (робіт, послуг) за ціною, нижче собівартості, платнику податку на загальних підставах?

Порядок формування доходу від реалізації товарів (виконаних робіт, наданих послуг) та їх собівартості не залежить безпосередньо від реалізації таких товарів (робіт, послуг). Тобто, продаж товарів (виконаних робіт, наданих послуг), у т.ч. за ціною, нижче собівартості, покупцю - платнику податку відображаються в податковому обліку на загальних підставах.

 

Як відображається операція з продажу земельної ділянки платником податку на прибуток, отриманої в процесі приватизації?

Відповідно до п.147.2 ст.147 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) у разі продажу землі, отриманої у власність у процесі приватизації, платник податку включає до складу доходів позитивну різницю між сумою доходу, отриманого внаслідок такого продажу, та сумою оціночної вартості такої землі, визначеної згідно з установленою методикою вартісної оцінки земель з урахуванням коефіцієнтів її функціонального використання на момент такого продажу.

У разі якщо витрати перевищують доходи, отримані внаслідок його продажу, збиток від такої операції не повинен впливати на об’єкт оподаткування та покривається за рахунок власних джерел платника податку.

Для цілей цього пункту дохід, отриманий внаслідок продажу або іншого відчуження землі, визнається згідно з договором купівлі-продажу або іншого відчуження, але не нижче звичайної ціни такої землі (п.147.5 ст.147 ПКУ).

 

Який застосувати коефіцієнт при розрахунку збору за першу реєстрацію транспортного засобу за віком транспортного засобу 8 років?

До транспортних засобів (крім легкових автомобілів, обладнаних електродвигуном і тракторів), яким 8 років і більше, застосовується коефіцієнт 40.

 

Який розмір адміністративного штрафу застосовується до СГ у разі заниження податкового зобов’язання?

У разі виявлення органом ДПС в ході перевірки юридичної особи (документальної або камеральної) заниження податкового зобов’язання передбачено застосування адміністративного штрафу у розмірі від 85 грн. до 170 грн. до керівника та головного бухгалтера (або іншої посадової особи). 

До особи, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за заниження податкового зобов’язання застосовується адміністративний штраф у розмірі від 170 грн. до 255 грн.

 

 

Підрозділ із взаємодії зі ЗМІ та громдськістю

ДПІ у Богодухівському районі.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.