Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Громадяни богодухівщини – запитують, податківці – відповідають

Громадяни богодухівщини – запитують, податківці – відповідають

 

В ДПІ у Богодухівському районі  відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з заступником начальника Андрієм Чорненьким на тему: «Особливості застосування норм Податкового кодексу. Кампанія декларування 2012р.»  Наводимо деякі питання, на які були надані відповіді платникам податків під час спілкування.

               

Я хочу спитати про строки подання декларації від громадян. Не змінилися вони з минулого року?

Згідно норм Податкового кодексу громадяни надають податкову декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня року, наступного за звітним.  А громадяни, які мають право на податкову знижку, надають таку декларацію до кінця податкового року, тобто протягом всього 2012 року.

 

             

Чи передбачена будь-яка  відповідальність за неподання  декларації про майновий стан і доходи громадянином?

Так, відповідно до ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання громадянами декларацій про доходи, коли подання є обов’язковим, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 51 грн. до 136 грн.). Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за теж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 грн. до 136 грн.). Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації ( в т.ч. при реалізації права на податковий кредит).

 

Що таке податкова знижка та хто її може отримати?

Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний орган державної податкової служби і має про це відмітку у паспорті. Платник податку має право включити до податкової знижки звітного податкового року витрати, фактично здійснені ним протягом такого звітного періоду та підтверджені документально.

Якщо платник податку до кінця податкового року, що настає за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

 

Я хочу здавати свою квартиру в оренду. Чи необхідно мені реєструватися підприємцем?

Відповідно до статей 319-320 Цивільного кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, у тому числі для здійснення підприємницької діяльності. Таким чином, здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм статті 170.1  Податкового кодексу без реєстрації орендодавця як фізичною особою - підприємцем.

            

Я в 2011р. працював у Росії за контрактом, одержував заробітну плату в рублях і платив податки в Росії. Чи необхідно мені подавати декларацію про доходи на Україні?    

Так, якщо джерело виплат оподатковуваних доходів є іноземним, то сума такого доходу включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію. Якщо згідно з нормами міжнародних договорів, платник податків може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

 

 

Підрозділ із взаємодії зі ЗМІ та громдськістю

ДПІ у Богодухівському районі

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.