Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

У ДПІ у Богодухівському районі пройшла зустріч начальника податкової інспекції Каріха Ігора Володимировича з представниками ЗМІ, щодо Кампанії декларування 2011р

У ДПІ у Богодухівському районі пройшла зустріч начальника податкової інспекції Каріха Ігора Володимировича з представниками ЗМІ, щодо Кампанії декларування 2011р


В ході зустрічі начальник ДПІ у Богодухівського району І.В.Каріх зазначив, що з 1 січня 2011 р. розпочалася кампанія декларування громадянами свого майнового стану та доходів, отриманих ними протягом 2010 р.
Сьомий рік поспіль громадяни декларують свої доходи в умовах дії Закону України від 22.05.2003 р. № 889-ІV «Про податок з доходів фізичних осіб» (за текстом — Закон про ПДФО). На виконання вимог цього Закону у ДПІ у Богодухівському районі затверджено план організаційних заходів щодо проведення кампанії декларування з визначенням відповідальних осіб, графіками чергування працівників податкової служби з приймання декларацій. Також слід зазначити, що в цьому році на організацію роботи органів державної податкової служби в частині виконання Закону про ПДФО щодо подання громадянами декларацій в умовах деклараційної кампанії впливають норми Податкового кодексу України.

Враховуючи той факт, що цьогорічна деклараційна кампанія проводитиметься в умовах дії Закону про ПДФО, для забезпечення сприятливих умов при поданні декларацій громадянами передбачено можливість приймання декларацій у вихідні дні та у вечірні години. Для зручності платників податків запроваджено надання консультацій та приймання декларацій з виїздом відповідальних працівників органів державної податкової служби на великі підприємства та у віддалені населені пункти.

Громадяни, які одержували у 2010 р. доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався, доходи від осіб, які не мають статусу податкових агентів, або іноземні доходи, зобов’язані до 1 травня 2011 р. (термін подання декларацій подовжено Податковим кодексом) подати або надіслати поштою до податкового органу за місцем проживання декларацію за ф. № 1.

Згідно із Законом про ПДФО обов’язок подання декларації виникає у разі:
-отримання окремих видів доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався (наприклад, доходи від продажу інвестиційних активів, у вигляді спадщини, цільової благодійної допомоги на деякі види, зокрема косметичного, лікування, суми заборгованості платника, за якою минув строк позовної давності, за умови що з цієї суми не було утримано ПДФО, та інші);
-отримання доходів від осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, тобто якщо орендар є фізичною особою, подарунки від фізичних осіб, а також допомога від благодійника — фізичної особи тощо);
отримання іноземних доходів.

Для повного та своєчасного проведення розрахунків сум, що підлягають поверненню з бюджету внаслідок застосування платниками податку права на податковий кредит, а також надання податковими органами послуг платникам податку із заповнення ними декларацій у встановленому порядку необхідно додавати до декларації копії документів, що підтверджують фактично понесені витрати, а саме: фіскальний або товарний чек, касовий ордер, товарну накладну, інші розрахункові документи або договори, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та визначають суму таких витрат; також радимо додавати копії довідки про ідентифікаційний номер, довідки від працедавця про суми нарахованого загального оподатковуваного доходу протягом 2010 р. у вигляді заробітної плати та суми нарахованого (утриманого) та перерахованого до бюджету податку з цього доходу, заяву із зазначенням банківського рахунку, на який слід повернути кошти, або щодо зарахування суми повернення у рахунок погашення інших своїх податкових зобов’язань.

Згідно із Законом про ПДФО документи, що підтверджують фактично понесені витрати, підлягають зберіганню платником податку протягом строку, достатнього для проведення органом державної податкової служби податкової перевірки щодо нарахування такого податкового кредиту. Для заповнення п. 1.1 декларації необхідно одержати в бухгалтерії підприємства за місцем основної роботи довідку про суму нарахованого доходу та утриманого податку, яку бухгалтерія цього підприємства зобов’язана видати на вимогу працівника. Аналогічна довідка видається на вимогу працівника, який працює у фізичної особи — суб’єкта підприємницької діяльності як за місцем основної роботи.

Громадянам, які протягом 2010 р. змінювали місце основної роботи, потрібно одержати зазначену довідку з усіх підприємств (від фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності), де вони працювали протягом 2010 р. як за місцем основної роботи.

Громадянин звільняється від обов’язку подання декларації у таких випадках:
-якщо він отримував доходи виключно від податкових агентів, зобов’язаних подавати звітність з цього податку в установленому порядку;
-незалежно від видів та сум отриманих доходів платниками податку, які:
є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб та/або держави станом на кінець звітного податкового року; перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
-перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
-перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року; в інших випадках, визначених Законом про ПДФО.

І користуючись нагодою Ігор Володимирович запросив виконати свій конституційний обов’язок, та задекларувати свої доходи.

За довідками слід звертась за телефонами:3-33-01,3-33-17.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.