Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Податковий кодекс перезавантажить податкове законодавство.

Податковий кодекс перезавантажить податкове законодавство.


14.12.2010р. пройшла зустріч начальника ДПІ у Богодухівському районі - Ігора Каріха та першого заступника начальника – Наталі Тимошенко, завідувача сектору масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Лариси Юрченко з представниками ЗМІ. Тема зустрічі: «Основні положення Податкового кодексу.»

Розпочав зустріч Ігор Каріх та зазначив що з ухваленням Податкового кодексу для державної податкової cлужби України визначено завдання з побудови цілісного ланцюга нормативно-правового забезпечення адміністрування податків і зборів. Податкове законодавство зазнало суттєвих змін, що вносить корективи у функціональні обов’язки органів ДПС, а саме запроваджується:
- автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість;
- подання великими та середніми підприємствами податкових декларацій в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису, що сприятиме зменшенню впливу людського фактора на ухвалення рішень у процесі адміністрування податків;
- дворівнева система оскарження рішень контролюючих органів замість трирівневої;
- створюється цілісна система інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної податкової служби, яка буде спрямована на загальний аналіз результатів господарської діяльності платників податків;
- часткове скорочення термінів проведення перевірок, проте разом з цим запровадження такого виду перевірок як фактичні, що здійснюються без попереднього попередження платника за місцем фактичного провадження його господарської діяльності;
- з 1 січня 2012 року запровадження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що потребує здійснення протягом 2011 року підготовки до адміністрування цього податку;
- передбачено погашення податкового боргу за рахунок стягнення коштів з рахунків платника податків, а також за рахунок його майна, виключно у судовому порядку.
Також начальник ДПІ у Богодухівському районі повідомив присутніх, що в Громадській приймальні діє консультаційний пункт з подовженим робочим часом, де можна всім отримати консультацію. На офіційному веб-сайті ДПА України створено спеціальний банер та розділ „Податковий кодекс”, де розміщено тексти Податкового кодексу України та Закону України від 02.12.10 №2756-VI „Про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв’язку прийняттям Податкового кодексу України”. Також на сайті ДПА у Харківській області за електронною адресою www.dpa.kharkov.ua, розміщено банер «Громадянське суспільство і влада», де можна надавати пропозиції для узагальнення та направлення до Верховної ради.
Перший заступник начальника Наталя Тимошенко розповіла про зміни, які внесено Податковим кодексом України в порядок адміністрування податків та зборів, а саме про те, що підрозділом 8 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України встановлені особливості справляння єдиного податку та фіксованого податку.
Кодекс передбачає, що з 1 січня 2011 року до внесення змін до розділу XIV Податкового кодексу України в частині оподаткування суб’єктів малого підприємництва Указ Президента України від 3 липня 1998 року № 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва" (з наступними змінами) та абзаци шостий – двадцять восьмий пункту 1 статті 14 розділу IV Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 13-92 "Про прибутковий податок з громадян" застосовуються з урахуванням таких особливостей:
платники єдиного податку не є платниками таких податків і зборів, визначених Податковим кодексом України:
- податку на прибуток підприємств;
- податку на доходи фізичних осіб (для фізичних осіб - підприємців);
- податку на додану вартість з операцій з постачання товарів та послуг, місце надання яких розташоване на митній території України, за винятком податку на додану вартість, що сплачується юридичними особами, які обрали ставку оподаткування 6 відсотків;
- земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для ведення підприємницької діяльності;
- плати за користування надрами;
- збору за спеціальне використання води;
- збору за спеціальне використання лісових ресурсів;
- збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності.
Нарахування, обчислення та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування здійснюються суб’єктами малого підприємництва, які сплачують єдиний податок відповідно до Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва" (з наступними змінами) або фіксований податок відповідно до абзаців шостого – двадцять восьмого пункту 1 статті 14 розділу IV Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 13-92 "Про прибутковий податок з громадян", у порядку, визначеному Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування"Єдиний податок або фіксований податок сплачується на рахунок відповідного бюджету в розмірі частини єдиного податку або фіксованого податку, що підлягають перерахуванню до цих бюджетів відповідно до норм Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва" (з наступними змінами) та Закону України "Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 30-31, ст.195) (крім єдиного податку, який сплачується у січні 2011 року за останній звітний (податковий) період 2010 року). При цьому розподіл коштів єдиного податку або фіксованого податку на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або до Пенсійного фонду України Державним казначейством України не здійснюється.
Зарахування до бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування (у тому числі пенсійного страхування) єдиного податку, який сплачується у січні 2011 року за останній звітний (податковий) період 2010 року, здійснюється у порядку та на умовах, які діяли до 1 січня 2011 року.
Повернення сум єдиного податку та фіксованого податку, які були сплачені до 1 січня 2011 року помилково або надміру, а також зарахування сум погашення податкового боргу, що сформувався станом на 31 грудня 2010 року, здійснюються у встановленому порядку з урахуванням цього підрозділу.
Наталя Тимошенко підкреслила, що отримати свідоцтво про сплату єдиного податку з доходів фізичних осіб та патенту фіксованої сплати податку з доходів фізичних осіб можливо у звичайному порядку.
Також перший заступник начальника повідомила присутнім встановлені ставки:
податку на прибуток підприємств:
з 1 квітня 2011 року по 31 грудня 2011 року включно - 23 відсотки;
з 1 січня 2012 року по 31 грудня 2012 року включно - 21 відсоток;
з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2013 року включно - 19 відсотків;
з 1 січня 2014 року - 16 відсотків.
ПДВ:
а) 17 відсотків;
б) 0 відсотків.
Лариса Юрченко повідомила присутнім,що статтею 49 Податкового кодексу України встановлені особливості подання податкової декларації до органів державної податкової служби. А саме, у п.п.49.4 зазначено, що платники податків, які належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до органу державної податкової служби в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. Надання звітності в електронному вигляді дуже зручно і оперативно та є дійсно суттєвим кроком на шляху адаптування податкової системи України до європейських стандартів. Підприємці мають можливість безкоштовно скористатися програмним забезпеченням, яке є на офіційному сайті ДПА України та ДПА у Харківській області у розділі «Платникам податків про електронну звітність».
Ігор Каріх запевнив присутніх, що фахівцями ДПІ у Богодухівському районі і надалі будуть проводитись заходи щодо роз’яснення норм Податкового кодексу України з метою підвищення обізнаності громадян у законодавчому полі.

Сектор масово-роз’яснювальної роботи громадян
ДПІ у Богодухівському районі.Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.