Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Проводимо Кампанію декларування 2012р

                   Проводимо Кампанію декларування 2012р

 

У ДПІ у Богодухівському районі пройшла зустріч начальника відділу оподаткування фізичних осіб А.В.Чорненького з представниками ЗМІ, щодо Кампанії декларування 2012р.В ході зустрічі Андрій Володимирович зазначив, що декларування доходів фізичними особами в 2012 році за наслідками звітного 2011 року пов‘язано з виконанням платниками податку вимог Податкового кодексу України, згідно з положеннями якого платники податку у відповідних випадках зобов’язані подати річну податкову декларацію, або мають право подати декларацію для отримання податкової знижки. Суттєвим є те, що Податковим кодексом України починаючи з 2011 року продовжено термін декларування доходів фізичних осіб, які зобов’язані подати декларацію, до 1 травня. А громадяни, які подають декларацію для отримання податкової знижки, мають на це право протягом всього звітного року.

Обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи: виключно від податкових агентів; від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок; у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку.

 

Обов’язкове подання декларації

До доходів, які підлягають декларуванню зокрема належать (але не виключно):

- вартість подарунків, одержаних від особи, яка не є  податковим агентом;

- доходи, одержані від надання майна в оренду або в суборенду особі, яка не є податковим агентом;

- доходи, які раніше не були обкладені ПДФО (самостійно виявлені, нараховані органами ДПС тощо);

- дохід у вигляді неустойки, штрафів або пені, фактично одержаних як відшкодування матеріальної або моральної шкоди від особи, яка не є податковим агентом, крім окремих випадків, установлених пп. 164.2.14 ;

- сума заборгованості платника податку, за якою минув строк позовної давності, за умови що з цієї суми не було утримано ПДФО;

- інвестиційні прибутки ;

- дохід у вигляді вартості успадкованого майна ;

- кошти або майно, отримані як хабар (викрадені чи знайдені як скарб, не зданий державі, підтверджені в судовому порядку)  ;

- сума заборгованості платника податку, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року. Фізична особа самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації, крім сум податкової заборгованості, за якими минув строк давності згідно з законом, що встановлює порядок стягнення заборгованості з податків, зборів (обов'язкових платежів) та погашення податкового боргу ;

- доходи від виграшів в азартні ігри ;

- сума нецільової благодійної допомоги, отриманої від благодійника - фізичної особи, платника ПДФО (за умови, що така сума у 2011 році перевищила 1320 грн., а її отримувач не мав права на ПСП або не використав її протягом звітного року)

 

 Крім того, зобов’язані подавати Декларацію звільнені з роботи працівники, у яких за результатами проведеного остаточного розрахунку при звільненні не вистачило доходів для сплати ПДФО. Також, обов’язково слід задекларувати суми надміру витрачених коштів, отриманих на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлений строк працівником, який звільнився. Такі платники податку доплачують ПДФО на підставі поданої Декларації. Платники податку - резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, також зобов’язані подати до органу ДПС Декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду .

 

Подання декларації з метою отримання податкової знижки

Податкова знижка – документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку-резидента у зв’язку з придбанням товарів(робіт, послуг) у резидентів-фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.

 

Умови та порядок надання податкової знижки визначені у статті 166 Податкового кодексу України. Право платника податку на податкову знижку виникає за наслідками звітного податкового року. Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту-фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний орган державної податкової служби і має про це відмітку у паспорті.

 

При цьому, загальна сума нарахованої податкової знижки не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п.164.6 Кодексу. До податкової знижки включаються фактично здійснені витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

 

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

 

Форма Декларації для декларування доходів встановлена Міністерством фінансів України.

Бланк Декларації платник податку може безкоштовно отримати в органі ДПС .

Подається  Декларація до органу ДПС за місцем проживання платника податку (за реєстрацією в паспорті). Працівники органів ДПС зобов’язані надавати консультацію щодо її заповнення.

 

Платник заповнює Декларацію самостійно або це може зробити нотаріально уповноважена ним на це особа (п. 179.5 Податкового кодексу). За неповнолітніх дітей Декларацію подають їх батьки (опікуни, піклувальники).

 

Відповідальність за  неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, визначена статтею 1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення в редакції від 07.12.1984 р. (зі змінами та доповненнями), та тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Та користуючись нагодою Андрій Володимирович запросив гомадян виконати свій конституційний обов’язок, та задекларувати свої доходи.

 

За довідками слід звертатись за телефонами:3-33-01,3-33-17.

 

 

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.