Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Про актуальне громадянам - орендна плата за користування земельними частками (паями)

Про актуальне громадянам - орендна плата за користування земельними частками (паями)


«У сільгоспвиробників закінчуються жнива, громадяни - власники земельних ділянок та земельних часток (паїв), звертаються з питанням, в якому розмірі сільськогосподарські підприємства повинні нараховувати та сплачувати орендну плату за користування земельними частками (паями)», - це запитання ми переадресували начальнику відділі оподаткування фізичних осіб ДПІ у Богодухівському районі А.В.Чорненькому.

Одним з найбільш дієвих резервів щодо збільшення надходжень до місцевого бюджету, є підвищення рівня розміру орендної плати по договорам оренди земельних часток (паїв) сільськогосподарськими товаровиробниками. Відповідно п.1 Указу Президента від 02.02.2001 року «Про додаткові заходи щодо соціального захисту селян - власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)» (зі змінами та доповненнями), визначено, що одним із пріоритетних завдань пореформеного розвитку аграрного сектора економіки забезпечення підвищення рівня соціального захисту сільського населення, зокрема шляхом запровадження плати за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) у розмірі не менше 3 відсотків визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, земельної частки (паю) та поступового збільшення цієї плати залежно від результатів господарської діяльності та фінансово-економічного стану орендаря.

Згідно оперативних даних (без аналізу договорів оренди землі по кожному платнику), розмір орендної плати за користування земельними частками (паями) в середньому по Богодухівському району за 2010р.склав 2,4 відсотки від грошової вартості орендованої землі. При цьому, не зважаючи на складні погодні умови у 2010 році, які призвели до значних втрат врожаїв, ряд сільськогосподарських підприємств розрахувалися з орендодавцями на рівні 3 відсотки і вище від грошової вартості землі. При цьому податок з доходів фізичних осіб перераховано до відповідних місцевих бюджетів в повному обсязі. По підприємствах КСП «Балабанівське» цей показник становив 3,4% (керівник – Львова О. В.), СФГ «Муравський шлях» -3,2%, (керівник – Львов В.А.). В той же час по ПСП ім. Шевченка розмір орендної плати за 2010р. становив 1,0%- найнижчий показник по району. Тому я звертаюсь до громадян з пропозицією захистити свої соціальні інтереси і ініціювати розірвання договору оренди з сільськогосподарськими підприємствами, які не дотримуються норм чинного законодавства, та звертатись до ДПІ у Богодухівському районі за телефоном 3-33-01 (кабінет №9).

Також користуючись нагодою, нагадуємо строк сплати земельного податку з громадян триватиме згідно норм Податкового кодексу до 30 серпня 2011р.

Сектор масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.