Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

«Гаряча лінія» з начальником відділу оподаткування юридичних осіб ДПІ у Богодухівському районі Кучеренко Наталією Леонідівною

Сьогодні у ДПІ у Богодухівському районі відбулася «гаряча лінія» на тему: “Особливості визначення бази оподаткування в разі постачання товарів (послуг) в окремих випадках відповідно норм Податкового кодексу." з начальником відділу оподаткування юридичних осіб ДПІ у Богодухівському районі Кучеренко Наталією Леонідівною.

Як визначається база оподаткування ПДВ у разі постачання товарів/послуг без оплати або з частковою оплатою їх вартості коштами, у межах бартерних операцій?
Відповідно до п. 189.1 ст. 189 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI у разі постачання товарів/послуг без оплати, з частковою оплатою їх вартості коштами, у межах бартерних операцій, натуральних виплат у рахунок оплати праці фізичним особам, що перебувають у трудових відносинах із платником податку, постачання товарів/послуг у межах балансу платника податку для невиробничого використання, а також у разі постачання товарів/послуг пов'язаній з постачальником особі, суб'єкту господарювання, який не зареєстрований як платник податку, чи фізичній особі база оподаткування визначається виходячи з фактичної ціни операції, але не нижче звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу.

Чи продовжено з 1 січня 2011 року дію спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства та до якого часу?
Діє з 01.01.2011. Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства з 1 січня 2011 року застосовується відповідно до ст. 209 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі - ПКУ). Пунктом 4 ч. 2 р. XIX ПКУ передбачено, що з 1 січня 2018 року спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, встановлений ст. 209 ПКУ, визнається таким, що втрачає чинність.

Який порядок коригування податкового зобов'язання у разі зміни ціни на зернові культури в 2011 році, за операціями з постачання яких перша подія відбулася в 2010 році?
Починаючи з 1 січня 2011 року відповідно до п. 15 підр. 2 р. XX Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI тимчасово, до 1 січня 2014 року, операції з постачання зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 (крім товарної позиції 1006 та товарної підкатегорії 1008 10 00 00), крім їх першого постачання сільськогосподарськими підприємствами - виробниками зазначених товарів, звільняються від оподаткування податком на додану вартість. До 1 січня 2011 року зазначені операції з постачання зернових культур підлягали оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за ставкою 20 %. Будь-яких перерахунків податкових зобов'язань у зв'язку зі зміною ціни на зернові культури, які звільняються від оподаткування ПДВ в 2011 році, за операціями з постачання яких перша подія відбулася в 2010 році, законодавством не передбачено.

Яка відповідальність передбачена у разі несвоєчасної реєстрації платником ПДВ?
2011. Згідно із п. 183.2 ст. 183 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі - ПКУ) у разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до органу державної податкової служби не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій 300 тис. грн. Неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, зокрема, заяв або документів для взяття на облік у відповідному органі державної податкової служби відповідно до вимог, встановлених ПКУ, тягнуть за собою накладення штрафів у розмірах, визначених п. 117.1 ст. 117 р. II ПКУ.
Відповідно до п. 183.10 ст. 183 р. V ПКУ будь-яка особа, що підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку, вважається платником податку з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у ст. 181 ПКУ, без права на віднесення сум податку до податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування до моменту реєстрації платником податку на додану вартість. Неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафів у розмірах, визначених п. 120.1 ст. 120 р. II ПКУ. Відповідно до пп. 54.3.1 п. 54.3 ст. 54 р. II ПКУ контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо, зокрема, платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію. У разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суми податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених пп. 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 ПКУ, тягне за собою накладення на платника податків штрафів у розмірах, визначених п. 123.1 ст. 123 р. II ПКУ.

Сектор масово роз’яснювальної роботи та звернень громадян
ДПІ у Богодухівському районі.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.