Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Відповідаємо на «гарячі» запитання (ДПІ у Богодухівському районі)

Відповідаємо на «гарячі» запитання (ДПІ у Богодухівському районі)


В ДПІ у Богодухівському районі відбулася «гаряча лінія» на тему: «Особливості застосування норм Податкового кодексу.» з заступником начальника ДПІ у Богодухівському районі Іванцовим Олександром Миколайовичем.

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання відходів і брухту чорних і кольорових металів, у тому числі операцій з імпорту та експорту таких товарів?

Згідно з п. 15 підр. 2 р. XX Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI тимчасово, до 1 січня 2014 року, операції з постачання відходів і брухту чорних і кольорових металів, у тому числі операції з імпорту таких товарів, звільняються від оподаткування податком на додану вартість. У разі вивезення в митному режимі експорту таких товарів нульова ставка не застосовується.

Які платники ПДВ мають право обрати квартальний податковий період подання звітності з ПДВ?

Згідно з п. 202.2 ст. 202 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI платники податку, які відповідно до пп. "б" п. 154.6 ст. 154 Податкового кодексу України мають право на застосування нульової ставки податку на прибуток, на період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2016 року можуть вибрати квартальний податковий період. Заява про вибір квартального податкового періоду подається податковому органу разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року. При цьому квартальний податковий період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року. Квартальний податковий період подання звітності з ПДВ передбачений Указом Президента України від 3 липня 1998 року N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", із змінами та доповненнями, для юридичних осіб, які обрали спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку за ставкою 6 %.

Як відображаються операції з продажу основних засобів?

Відповідно до п. 146.13 ст. 146 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження над балансовою вартістю окремих об'єктів основних засобів та нематеріальних активів включається до доходів платника податку, а сума перевищення балансової вартості над доходами від такого продажу або іншого відчуження включається до витрат платника податку. Дохід від продажу або іншого відчуження об'єкта основних засобів та нематеріальних активів для цілей застосування цієї статті визначається згідно з договором про продаж або інше відчуження об'єкта основних засобів та нематеріальних активів, але не нижче звичайної ціни такого об'єкта (активу) (п. 146.14 ст. 146 ПКУ).

Хто встановлює ставки збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності?

Відповідно до пунктів 10.3, 10.6 статті 10 розділу I Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI місцеві ради обов'язково установлюють податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, єдиний податок та збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності. Зарахування місцевих податків та зборів до відповідних місцевих бюджетів здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України. Згідно із пп. 267.3.1 п. 267.3 ст. 267 розділу XII Податкового кодексу України ставка збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг встановлюється сільськими, селищними та міськими радами з розрахунку на календарний місяць у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року, визначеному цим пунктом, з урахуванням місцезнаходження пункту продажу товарів та асортименту товарів, пункту з надання платних послуг та виду платних послуг.Сектор масово роз’яснювальної роботи та звернень громадян
ДПІ у Богодухівському районі.


Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.