Мобільна версія сайту Контакти
Богодухів - Історія нашого краю
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua
  
 

Відео


 
 

РЕКЛАМА


 

Служив церкві Божій і своєму народу

Опубликована 1-02-2016, 09:00 в розділ Історія краю » Духовність
  • 85

Служив церкві Божій і своєму народу12 лютого 1865 року народився Станіславський Олексій Маркіянович, який пізніше стане протоієреєм, політичним та державним діячем, членом фракції правих в Державній Думі ІІІ та ІV скликань. З раннього дитинства Станіславський полюбив Церкву Божу і відчув у собі бажання служити їй та своєму народу. І це було не випадково. Пізніше отець Олексій розповість своєму духовному сину Борису Голубкову, що в його роду був святий Мелетій, архієпископ Харківський (25 лютого Православна Церква вшановує пам'ять святителя Мелетія, архієпископа Харківського. Серед святих родом з України був і святитель Мелетій – в миру Михайло Іванович Леонтович.

В.К. Подгорний - засновник жіночого монастиря

Опубликована 14-09-2015, 08:00 в розділ Історія краю » Духовність
  • 0

В.К. Подгорний - засновник жіночого монастиряБогодухів - древнє українське місто, історія якого бере початок із 1571 року, з Дякового Острогу: «1-ая сторожа на верх Ольшанки Удекие, а переезжати сторожам направо Муравский шлях до Мерла до Дьякова острога верст 20». У 1781 році Богодухівська слобода отримує статус міста. І як всі міста мають свої легенди та перекази, так і наше місто -не виняток. Наприкінці ХІХ століття на околиці міста було відкрито жіночий монастир. Змінилися часи, давно закрили монастир, а легенди про нього живуть: про привидів, підземні ходи, монахинь, а головне про його засновника – Василя Карповича Подгорного, селянина із Тростянця.

Страчений за віру в Христа

Опубликована 25-04-2014, 08:00 в розділ Історія краю » Духовність
  • 0

Страчений за віру в ХристаЧас невпинно рухається вперед, збігають роки й десятиліття, стираються у могутньому поступі часу окремі сторінки нашого минулого. Однак є речі, які забувати не можна, аби не повторилися вони у майбутньому. Серед таких віх історії – сталінські репресії 30-х років минулого століття, жертвами яких стали широкі верстви населення. Серед мучеників сталінізму та більшовицької ідеології є тисячі священнослужителів, котрі зазнали немало наруги й знущань, але не зрадили своєї віри, своїх християнських переконань. Настав час згадати усіх поіменно – останніх пастирів розорених і спустошених храмів на теренах Богодухівщини. 

Все починалося з Божого храму…

Опубликована 21-03-2013, 10:32 в розділ Історія краю » Духовність
  • 85

Все починалося з Божого храму…Від початку Богодухів був містом особливим, осяяним світлом Божим. Можливо, через ту непересічність і оповитий він таємницею свого народження, яку не можуть розгадати історики і досі. А все починалося з храму Божого. Як стверджують історичні джерела, перша богодухівська церква була зведена в ім’я Бога, Духа Святого. Це вже незаперечний факт. Однак Філарет, описуючи храми Харківської єпархії від 1662 року, підкреслює, що першою церквою в місті була церква Успіня Пресвятої Богородиці, збудована близько 1670 року. Це збігається у часі з донедавна єдиною версією заснування міста. А як же бути з існуванням церкви Бога, Духа Святого, про яку згадує і Філарет? Виходить, що перша богодухівська церква – загадкова і примарна, але напрочуд реальна, - існувала ще в Дяковому острозі.

Наталія Могилевська
 
Історія міського самоврядування
  «БОГОДУХІВ.
З історії міського самоврядування»
 
ГУТЯНСЬКІ ЦУКРОВАРИ
  «ГУТЯНСЬКІ ЦУКРОВАРИ»
Первухінському цукровому заводу – 140 років
 
БОГОДУХІВ - БОЙЄРТАУН
  «БОГОДУХІВ - БОЙЄРТАУН»
Дружба, не обмежена у часі