Мобільна версія сайту Контакти
Богодухів - Історія нашого краю
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua
  
 

Відео


 
 

РЕКЛАМА


 

Театральне життя Богодухівщини: шістдесяті роки минулого століття

Автор: alex від 26-03-2013, 12:00
  • 85

Історія театрального життя Богодухівщини має не одну сторінку. Кожна посвоєму цікава, неповторна, навіть якщо то були не часи розквіту і піднесення культурного життя нашого краю. Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі спогади ( у скороченому варіанті) художнього керівника районного будинку культури (1960-65рр.) М.П.Тризни.

У шістдесяті роки на Богодухівщині художня самодіяльність була на досить високому рівні. На той час за участі талановитих місцевих аматорів було поставлено  десятки спектаклів. Виступали на богодухівській сцені і корифеї колишнього обласного драматичного театру ім. М.Кропивницького (що під час війни працював у нашому місті) – вони брали участь у постановках спектаклів, роботі драматичного гуртка і районного театру народної творчості.

Саме в 60-ті роки з’явилось багато цікавих, нових форм і методів творчої культурно-масової роботи з людьми. Було відроджено святкування Івана Купала, проведення щорічних свят пісні і танцю, створено пересувну постійно діючу агіткультбригаду при районному будинку культури. Було також організовано роботу пересувного клубу передового досвіду, де виступали Герої Соціалістичної Праці, передові трудівники колгоспів. Почав працювати пересувний автопоїзд для колгоспників: після короткої політичної інформації завжди були виступи агіткультбригади.

В 60-ті роки минулого століття відновилась робота драматичного гуртка РБК. Окрім невеликих сценок з п’єс ( як-то Майська ніч», «Запорожець за Дунаєм»), спільними зусиллями аматорів було поставлено п’єсу-оперету «Початок хороший, кінець ще кращий». Така постановка - це завжди важко, адже треба не лише знати текст, уміти перевтілюватися  в образ, а й добре співати, танцювати. Для музичного супроводу, арій героїв оперети був створений самодіяльний ансамбль. Прем’єра  музичного спектаклю була справжнім святом не лише для акторів, а й для жителів Богодухівщини. З цим спектаклем аматори виступали більше десяти разів перед глядачами району та військовими місцевого гарнізону. Уривки показувало навіть харківське телебачення.

Тоді, в 60-ті, на Харківщині великою популярністю користувалися обласний та районні театри народної творчості як засіб відродження духовності. Такий театр було створено і в Богодухові при будинку культури. Колективи сільських клубів готувались, звітували перед місцевими жителями, відвідували сусідні села. Творчі змагання давали змогу відродити  багато драматичних  колективів, самобутніх народних хорових ансамблів, оркестрів народних інструментів. Ще тоді по-новому зазвучали самобутні ансамблі та хори-ланки сіл Кручик (хоч вони зорганізувались значно раніше і були вже переможцями обласного і республіканського фестивалів художньої самодіяльності), Корбині Івани (які згодом також отримували перемоги на конкурсах).

В цей час хорова капела районного будинку культури отримала звання «Народна», а по стилю виконання - ще й «Академічна». Чоловічий ансамбль був нагороджений срібною медаллю фестивалю, а соліст О.Красножон – золотою - і став лауреатом республіканського і Всесоюзного фестивалів. Згодом йому було присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України».

Після присвоєння звання хорова капела, чоловічий та жіночий ансамблі, солісти, танцюристи і гумористи часто виступали вдома, в сільських будинках культури і клубах, в Харкові – в обласному будинку народної творчості, в парку ім. Горького, на телестудії, а також в Краснокутську, Охтирці, Бєлгороді.

Все це незабутня і славна традиціями історія нашого краю.

Сцена зі спектаклю ”Смерть Тихохода” В. Щоголіва.

Донатті - А.Олексенко, учителька - К. Тарасенко.

Режисер-постановщик -М. Тризна, художник - В. Литвиненко.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Наталія Могилевська
 
Історія міського самоврядування
  «БОГОДУХІВ.
З історії міського самоврядування»
 
ГУТЯНСЬКІ ЦУКРОВАРИ
  «ГУТЯНСЬКІ ЦУКРОВАРИ»
Первухінському цукровому заводу – 140 років
 
БОГОДУХІВ - БОЙЄРТАУН
  «БОГОДУХІВ - БОЙЄРТАУН»
Дружба, не обмежена у часі