Мобільна версія сайту Контакти
Богодухів - Історія нашого краю
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua
  
 

Відео


 
 

РЕКЛАМА


 

З минулого театральної Богодухівщини

Опубликована 28-03-2014, 12:00 в розділ Історія краю » Культура і освіта
  • 0

З минулого театральної БогодухівщиниТеатр у всі часи був для культурних народів великою цінністю. Усі ми любимо театр за те, що він несе в собі вічні ідеї гуманізму та краси, допомагає розвивати естетичний смак, розширювати кругозір. Ми любимо його за те, що у своїй безпосередності театр володіє унікальною можливістю постійно змінювати наше сприйняття світу. Найяскравішою зіркою театральної сцени Богодухова була відома українська актриса Уляна (Юлія) Суслова. Працювала вона в Богодухівському театрі в період українського відродження, у 20-х – на початку 30-х років минулого століття. А починала свій акторський шлях у трупі Марка Кропивницького.

Театральне життя Богодухівщини: шістдесяті роки минулого століття

Опубликована 26-03-2013, 12:00 в розділ Історія краю » Культура і освіта
  • 85

Театральне життя Богодухівщини: шістдесяті роки минулого століттяІсторія театрального життя Богодухівщини має не одну сторінку. Кожна посвоєму цікава, неповторна, навіть якщо то були не часи розквіту і піднесення культурного життя нашого краю. Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі спогади ( у скороченому варіанті) художнього керівника районного будинку культури (1960-65рр.) М.П.Тризни. У шістдесяті роки на Богодухівщині художня самодіяльність була на досить високому рівні. На той час за участі талановитих місцевих аматорів було поставлено десятки спектаклів. Виступали на богодухівській сцені і корифеї колишнього обласного драматичного театру ім. М.Кропивницького (що під час війни працював у нашому місті) – вони брали участь у постановках спектаклів, роботі драматичного гуртка і районного театру народної творчості.

Богодухів і театр

Опубликована 26-03-2013, 11:00 в розділ Історія краю » Культура і освіта
  • 85

Богодухів і театрТеатральне мистецтво України бере початок з глибокої давнини, коли воно проявлялося в народних іграх, танцях, піснях та обрядах. У другій половині ХІХ століття в Україні поширився аматорський театральний рух. В аматорських гуртках розпочинали діяльність корифеї українського театру — драматурги і режисери Михайло Старицький, Марко Кропивницький та Іван Карпенко-Карий. Заслуга швидкого розвитку театру належить також і видатній родині Тобілевичів, члени якої виступали під сценічними псевдонімами Івана Карпенка-Карого, Миколи Садовського і Панаса Саксаганського. Кожен із них не лише створив власну трупу, а й був видатним актором і режисером. Провідною зіркою українського театру того часу була Марія Заньковецька.

Наталія Могилевська
 
Історія міського самоврядування
  «БОГОДУХІВ.
З історії міського самоврядування»
 
ГУТЯНСЬКІ ЦУКРОВАРИ
  «ГУТЯНСЬКІ ЦУКРОВАРИ»
Первухінському цукровому заводу – 140 років
 
БОГОДУХІВ - БОЙЄРТАУН
  «БОГОДУХІВ - БОЙЄРТАУН»
Дружба, не обмежена у часі