м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Наш земляк – чемпіон світу

У 2012 році відбулося чимало спортивних змагань світового значення, серед яких Чемпіонат Європи з футболу в Україні та Польщі, 30-ті Олімпійські ігри в Лондоні. Однак, слід відмітити, що світ живе не лише олімпійськими видами спорту, а й іншими, можливо, менш відомими, але від того не менш важливими для популяризації здорового  способу  життя серед дітей та дорослих.

До їх числа по праву відноситься й радіоспорт, зокрема спортивна радіопеленгація, де учасники змагань повинні з використанням радіоприймача, карти та компаса за найкоротший проміжок часу знайти у визначеному районі (лісовий масив) необхідну кількість встановлених там радіопередавачів. При цьому спортсмен повинен мати як високу фізичну підготовку (дистанція до 12 км), так і психологічну готовність, а також володіти основами радіотехніки, знаннями топографії, умінням орієнтуватись на місцевості, вміти оцінювати обстановку та приймати рішення. В Україні цей вид спорту культивується з часів СРСР і є достатньо популярним, підтвердженням тому є те, що наші спортсмени традиційно посідають високі місця на міжнародних змаганнях.

Не став виключенням і 2012 рік. Так, в період з 10 по 15 вересня поточного року в Республіці Сербія на території природного парку Копаонік відбувся 16 Чемпіонат світу зі спортивної радіопеленгації, в якому взяли участь 29 країн світу, а саме: Австралія, Бельгія, Білорусь, Болгарія, Канада, Китай, Хорватія, Чехія, Естонія, Франція, Німеччина, Англія, Угорщина, Японія, Казахстан, Південна Корея, Литва, Молдова, Нідерланди, Норвегія, Польща, Румунія, Росія, Сербія, Словаччина, Словенія, Швеція, Україна та США (загалом понад 400 учасників). За результатами відбіркових змагань до складу збірної команди України увійшли 33 найсильніших спортсмени, серед яких право захищати честь нашої держави на цьому світовому форумі вперше виборов наш земляк (уродженець с.Зарябинка) Василь Колодяжний – на фото у центрі.

Василь почав займатись цим видом радіоспорту  в шкільні роки. Навчаючись ще в 9 класі (Богодухівська СШ №1), хлопець став чемпіоном України серед юнаків. Приємно відзначити, що у 1985-1990 роках мені довелося бути першим тренером Василя. Ще навчаючись у Зарябинській школі, хлопець став чемпіоном Харківської області зі спортивної радіопеленгації. А через рік Василь, уже учень Богодухівської СШ №1, став чемпіоном України.

Цьогорічний Чемпіонат світу проходив у складних умовах високогір’я (1600 метрів над рівнем моря), в районах з перепадом висот до 300 метрів та великою кількістю природних перешкод (завали, гірські джерела тощо). Незважаючи на чимале суперництво, 12 вересня в забігу на діапазоні 3,5 МГц В.Колодяжний в індивідуальному заліку посів 6 місце, а в командному разом з представником Сімферополя Сергієм Гончаруком – 3 місце, здобувши бронзові нагороди. А вже 14 вересня у забігу на діапазоні 144 МГц у напруженій безкомпромісній боротьбі Василь, подолавши дистанцію за 56 хв. 58 сек., посів 1 місце в індивідуальному заліку та завдяки також успішному виступу С.Гончарука (2 місце: 63 хв. 05 сек.) – 1 місце в командному заліку. Таким чином, наш спортсмен став дворазовим чемпіоном світу та бронзовим призером, з чим ми його щиро вітаємо та бажаємо подальших успіхів у спортивній кар’єрі.

Загалом, збірна України виступила досить успішно, здобула 32 медалі, в т.ч. 14 золотих (8 індивідуальних та 6 командних), посівши високе третє місце у неофіційному командному заліку. Попереду лише спортсмени Чехії, на рахунку яких 49 медалей (в т.ч. 19 золотих) та Росії (46 та 15 відповідно). В нашій команді золоті нагороди в індивідуальному заліку здобули наступні спортсмени: Наталія Щербатюк (м. Кіровоград, категорія Ж35), діапазон 144 МГц.; Олексій Іванько (м. Красний Лиман, категорія Ч21), діапазон 3,5 МГц; Василь Колодяжний (м. Вінниця, категорія Ч40), діапазон 144 МГц.

1. Сергій Гончарук (м. Сімферополь, категорія Ч40), спринт.

2. Геращенко Валерій (м. Кіровоград, категорія Ч50), діапазон 3,5 МГц.