Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Роки не зітруть пам’ять

Опубликована 15-02-2013, 09:00 в розділ Газета "Маяк" » Про людей
  • 0

Афганістан... Це слово ще довго буде болем відлунювати в наших серцях. Поки живі ветерани-учасники тієї страшної війни, поки житимуть матері, сини яких уже ніколи не переступлять поріг рідного дому, поки живе пам’ять… Сьогодні, у річницю виводу радянських військ з Афганістану, хочеться розповісти про земляка, який бачив пекло тієї війни, але якого вже немає поряд з нами…

Юрій Юрійович Москаленко народився і виріс у Шарівці, закінчив селищну школу. Шкільні роки дали йому знання і змужніння, утвердження характеру, прищепили риси дружби і взаємовиручки. А у 1983 році він був призваний до армії. Спочатку був у прикордонних військах, а потім потрапив до Афганістану. Так служба пройшла на війні в чужій країні. Юрій брав участь у бойових операціях, за що був нагороджений Орденом Червоної Зірки. Але розповідати про це йому завжди було боляче. Бо ранньою сивиною і незагойною душевною раною лишилась в його пам’яті події тих літ. Слово «Афганістан» для нього завжди значило більше, ніж для нас.

Після армії повернувся у рідну Шарівку, почав працювати трактористом у Свердловському бурякорадгоспі на будівництві, а потім на дільниці ЖКГ. Юрій Юрійович працював (позаштатно і безоплатно) тренером з футболу при профспілковому комітеті, який я на той час очолював. Брав участь у різних районних та обласних змаганнях, намагаючись привити молоді любов до спорту на власному прикладі. Ніколи не скаржився, що йому важко. Навпаки – завжди допомагав односельцям, коли до нього звертався.

Та ось уже 4 роки, як його немає поруч. Обірвалося життя, як недоспівана пісня. Він пішов у небуття. Закінчилось життя, почалася пам’ять. Живий Юрій Юрійович для друзів, односельчан. У шарівській школі організовано куточок воїнів-афганців, де є і його фотографія та відомості про нього.

“Помилка радянського уряду” — так тепер називають ту війну. Але, незважаючи ні на що, тисячі солдат — вчорашні школярі - з почуттям високої відповідальності виконували свій військовий обов’язок. Тож хочеться, щоб і надалі пам’ять про наших земляків, які бачили ті жахіття, жила, щоб не заростали травою стежки до їхніх могил (адже багатьох з них вже немає – певно, сказалися фізичні та психологічні травми), щоб шанували живих…

 

Ю.В.Деркач,

депутат районної ради

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.