Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

В.ТЕРЕНТЬЄВ: «Скільки б професій не опанував я за життя, все одно морські простори будуть вічно жити в моїй пам’яті»

Опубликована 27-07-2012, 12:56 в розділ Газета "Маяк" » Про людей
  • 0

Без сумніву, професія моряка є однією з найбільш мужніх і романтичних. Зараз, як і кілька століть тому, майбутні моряки часто відправляються в свої перші походи на вітрильних кораблях. Важко придумати більш мужнє і ефективне навчання, ніж щоденна робота з підняття вітрил, натягування вант, начищення до блиску всього, що може виблискувати, і, звичайно ж, палуби. Майбутні морські офіцери повинні спочатку скуштувати простої морської юшки упереміж з матроським потом. Тоді згодом вони будуть краще розуміти  «сіль»  важкої щоденної служби своїх підлеглих. Втім, на морі нікому легко не буває. Робота старших офіцерів - і важка, і в той же час дуже відповідальна. Однак той, хто хоча б кілька разів сходив у рейс, уже ніколи не зможе забути просолену  романтику морських походів. Такої ж думки і наш земляк Василь Іванович Терентьєв (на фото 1), який проходив військову службу на Червонопрапорному Балтійському флоті. Свої походи на легендарному крейсері «Орджонікідзе» моряк запам’ятав на все життя.

Народився Василь Іванович у с. Підлиман Борівського району. По закінченні школи навчався у Ізюмському залізничному училищі, потім два роки працював на паровозоремонтному заводі. З дитинства він мріяв на власні очі побачити бездонні сині морські простори. Тому і вибір проходити військову службу у морфлоті був невипадковим. Навпаки, мрія дитинства все-таки здійснилась.

Після навчання в учбовому центрі, що в м. Лієпая (Латвія), Василь Іванович був направлений на крейсер «Орджонікідзе». Відтак з вересня 1952 року молодий моряк (на фото 2 у центрі) гідно оберігав обороноздатність колишнього СРСР. За чотири роки на Балтійському флоті В. І. Терентьєв побував у різних країнах світу. Та похід до Англії запам’ятався на все життя.

- У квітні 1956 року загін кораблів Червонопрапорного Балтійського флоту в складі крейсера “Орджонікідзе” та ескадрених міноносців “Смотрящий” і “Совершенный” залишив Балтійськ і взяв курс до берегів Англії, - говорить Василь Іванович. - На борту крейсера знаходилися Перший секретар ЦК КПРС М.С. Хрущов, голова Ради Міністрів СРСР  М.О. Булганін, члени урядової делегації, відомий авіаконструктор А.М. Туполєв і мало кому відомий на той час академік-атомник І.В. Курчатов . Цей похід був знаменний тим, що на той час уперше в історії радянського Військово-Морського флоту на бойовому кораблі доставлялася урядова делегація такого високого рівня в іноземну державу.  Кожен моряк усвідомлював, що цей похід особливий, тому розслабитися не можна було ні на хвилину.

Памятаю, як на підході до Портсмуту нас зустрічав англійський корабель, з яким наш крейсер «Орджонікідзе» обмінявся салютом. Члени радянської урядової делегації зійшли на берег, їх зустріли офіційні представники англійського уряду і радянського посольства.

Про наших офіцерів ввічливі англійці також не забули. У перший же день прибуття їх запросили на дружній обід з англійськими моряками. Звісно, незабаром відбувся і візит у відповідь. Тож команда нашого крейсера зустрічала гостей достойно: від великої кількості смакоти ледь столи не ломилися.

Чесно кажучи, спілкуючись з Василем Івановичем, я дивувалася його пам’яті, як точно він відтворював події більш ніж 55-річної давнини. Лише про один факт змовчав він -  стосовно крейсера «Орджонікідзе». І якби не дружина Василя Івановича, то про інцидент, який стався в Портсмуті, він нічого б і не сказав. Виявляється, на екранах радарів крейсера офіцери «засікли»  сторонній об’єкт, який швидко рухався від берега в напрямку до “Орджонікідзе”.

- Так, було діло. Під крейсер намагалася підпірнути група англійських військових аквалангістів з метою дослідити днище і гвинти. А, можливо, і з іншої причини… Наш черговий загін відреагував миттєво, - ніяково розповідає В. І. Терентьєв. – Надійшла команда зануритися під воду, і в кругову оглядати крейсер. Тож я і ще кілька моряків по черзі під водою охороняли корабель.

…У кінці квітня ми прибули до рідних берегів. Балтійськ зустрічав нас салютом бойових кораблів.

За чотири роки сумлінної служби на Червонопрапорному Балтійському флоті Василь Іванович був нагороджений подяками і грамотами. Отримав лист-пам’ять від командира крейсера, капітана II рангу В. А. Марухіна.

У подальшому свій життєвий шлях В. І. Терентьєв вирішив продовжити на суші. У ті часи роботи вистачало людям, були і заробітки, і можливість отримати житло… Він  їздив піднімати і цілину в Північно-Казахстанській області, працював комбайнером. Далі доля звела з Богодуховом. Одружившись, вирішив назавжди оселитися в цьому місті. Тут чоловік працював і на ремзаводі, і на радіозаводі… Зараз подружжя пишається своїми синами – військовими. Радіють, що мають внуків і правнуків. Лише один смуток огортає їхню душу – рідня живе далеко від них, у Російській Федерації.

- Скільки б професій не опанував я за життя, все одно морські простори будуть вічно жити в моїй пам’яті, - сказав на кінець бесіди моряк.

Під час святкового параду перед відплиттям до Англії (на передньому плані зліва направо): Перший секретар ЦК КПРС М.С. Хрущов, голова Ради Міністрів СРСР М.О. Булганін, капітан II рангу В. А. Марухін.

Легендарний крейсер «Орджонікідзе»

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.