Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Вона гідна звання «Почесний громадянин міста»

Опубликована 7-03-2012, 11:46 в розділ Газета "Маяк" » Про людей
  • 0

 

У моїй пам’яті чітко відклався жовтень 1967 року, коли я, студентка Богодухівського медичного училища, вперше зустрілася з лікарем-хірургом З.О.Тур.  Усі ми чекали на заняття з хірургії кремезного чоловіка (таке у нас було уявлення про хірурга), а в аудиторію зайшла молода, струнка, усміхнена жінка. Так почалось моє знайомство з відомою в усьому районі лікарем-хірургом Зінаїдою Олексіївною Тур. 

 

ЇЇ лекції ніхто із студентів не пропускав, усі з цікавістю слухали її, вона весь теоретичний матеріал підкріплювала прикладами з власної практики. Завжди спокійна, урівноважена, вишукана -  вона ніколи не підвищувала голос, її внутрішня інтелігентність нас приваблювала. Зінаїда Олексіївна вчила нас, майбутніх фельдшерів, уважному ставленню до хворих, наставляла на постійне підвищення свого професійного рівня, вчила не пасувати перед труднощами. А практичні заняття в хірургічному відділенні, які проводила З.О.Тур, були для нас найулюбленішими, бо тут ми отримували навички для майбутньої роботи. Нас навчили ставити крапельниці, робити уколи. Медсестри хірургічного відділення власним  прикладом  вчили не лише виконувати медичні процедури, а й чуйному ставленню до хворих та вмінню не втрачати самоконтроль, у жодному разі не панікувати.

 

Після закінчення медичного училища я почала працювати на станції швидкої допомоги, і стала тісно спілкуватися з Зінаїдою Олексіївною. Ми, фельдшери швидкої допомоги, в будь-який момент могли зателефонувати лікарю, щоб отримати вичерпну консультацію. Мене завжди вражала працездатність З.О.Тур. Бувало, що відвозили її додому о 4- й  ранку, а о 8-й вона вже спішила на роботу. Підтягнута, свіжа, усміхнена, у взутті на високих підборах – Зінаїда Олексіївна завжди була прикладом жіночності і чарівності.

 

Усі серйозні операції в лікарні проводила саме Зінаїда Олексіївна. Без перебільшення скажу, що багатьом жителям району, військово-службовцям військової частини 63148  вона зберегла життя.   

 

Ось думки про З.О.Тур колишніх медиків.

Моя одногрупниця, Л.О.Чорнявка, яка працювала з Зінаїдою Олексіївною в операційній:  

- Усе життя цієї жінки - в роботі. Чесно кажучи, ми не могли зрозуміти, коли вона відпочиває. Одного дня, йдучи додому через прийомне відділення, Зінаїда Олексіївна побачила на топчані молоду жінку, яка лежала майже мертва. Лікарка підійшла, послухала і, визначивши, що в жінці ще тепліє життя, розпорядилась терміново піднімати хвору до операційної. І сама, звичайно, теж повернулась до роботи. Майже добу боролися за життя цієї хворої, багато донорів здали свою кров, щоб  її врятувати. І диво сталося – хвора прийшла до тями і видужала.

 

З.О.Тур боролася за кожного хворого до останнього, і частіше виходила переможницею в цій боротьбі. Післяопераційних хворих вона ніколи не залишала без уваги, завжди заходила, дізнавалася про самопочуття, просила медсестер телефонувати їй додому у разі чого. Вона піклувалася про молодих лікарів, добивалася, щоб їм виділяли житло. Цінувала  Зінаїда Олексіївна в людях професіоналізм та порядність і намагалася, щоб у хірургічному відділенні працювали саме такі люди.

 

Л.С.Воскобійник працювала з З.О.Тур з 1972-го по 2002 рік у хірургічному відділенні: 

- З.О.Тур – це, справді, без перебільшення, високопрофесійний лікар. Багато чому я навчилася у цієї людини. І не лише професійних навиків, а й суто людських якостей. Пригадую, як під час операції у хворого виникла сильна внутрішня кровотеча, і сама Зінаїда Олексіївна стала донором. Здала кров - і знову стала до операції. Вона - єдиний хірург у районі, який зробив п’ять операцій на пораненому серці, і всі  пацієнти при цьому залишилися живими. Лікарка щедро ділилася своїми знаннями з молоддю. Після закінчення медінституту прийшла до хірургічного відділення Я.А.Грищенко, яку Зінаїда Олексіївна багато чому навчила. Не один раз бувало, що З.О.Тур запрошувала всіх молодих хірургів до себе додому на свято Масляної. Зінаїда Олексіївна дуже любила проводити з нами тематичні вечори відпочинку у себе вдома. Біля каміну проводила вечори поезії, романсу, читала і свої вірші.

 

А яка вона турботлива донька, мати і бабуся! Теплоту їх родинних відносин ми відчували навіть з тих розмов телефоном, коли вона зверталася до рідних їй людей. Її донька Наталія і онук Роман продовжили її справу – стали лікарями.

 

Т.Д. Сегеда працювала операційною, а потім - старшою медсестрою: 

- З.О.Тур - надзвичайно професійна лікарка. Все своє життя вона віддала роботі. Зінаїда Олексіївна дуже уважно, з повагою ставиться до кожного хворого. Часто бралася за складні операції, бо до Харкова хворого могли не довезти. Їй притаманні - людяність, патріотизм. Часто до хворих солдат, які лікувалися в хірургії, ніхто не приходив. То вона щоранку приносила їм курячий бульйон, кисіль.

 

Завідуюча відділенням дуже не любила підлість, чвари і відразу у колективі їх викорінювала. Зінаїда Олексіївна користувалась повагою як серед колег і хворих, так і серед  населення міста і району, обиралася депутатом міської ради.

 

Л.А.Бець, ветеран праці,  30 років працювала поряд із З.О.Тур:

- Зінаїда Олексіївна - порядна, чесна, добросовісна та інтелігентна людина. Вона ніколи не підвищувала голос, а у відділенні була чітко налагоджена робота.

 

Молодий фельдшер зі швидкої допомоги Т.М. Микитенко з вдячністю згадує, як Зінаїда Олексіївна провела з ними декілька практичних занять, повела їх на обхід хворих.

“Нас одразу вразили її лагідне, уважне ставлення до кожного хворого, вона кожному підібрала слова підтримки”, - розповідає жінка.

 

Н.В.Чернишова, яка працює на швидкій допомозі, теж починала свою трудову діяльність у хірургічному відділенні і, зізнається, багато чому навчилася у Зінаїди Олексіївни - строгої, вимогливої, але справедливої. Протягом 30 років З.О.Тур була районним хірургом. Її відзначали різними нагородами, але вона продовжувала чесно працювати, не звертаючи на це уваги. Щочетверга  їздила до інституту невідкладної хірургії до професора Шалімова, а потім до нього ж і в Київ - щороку двічі на два тижні, щоб переймати новітні технології проведення операцій. Вона постійно підвищувала свою кваліфікацію, вчилася і втілювала все нове в Богодухівській лікарні.

 

З 2006 року Зінаїда Олексіївна працює в хірургічному кабінеті районної поліклініки, не полишає свою роботу. І завжди хворі відчувають чуйну душу лікаря, професіоналізм. Тож  дай, Боже, цьому великому Лікарю здоров'я, наснаги, добробуту, довгих і плідних років життя. Користуючись нагодою, хочу передати  Зінаїді Олексіївні найкращі вітання від імені всіх її учнів, колег, пацієнтів з нагоди Жіночого дня. Щастя Вам і наснаги, дорога Лікарко! Ви справді варті звання “Почесний громадянин Богодухова”

                                     

О.Кошкалда,

фельдшер швидкої допомоги

Богодухівської ЦРЛ

Коментарі:

Додати коментар
  • majk

  • 13 апреля 2012 12:44
  • Группа: Користувачі
  • ICQ:
  • Регистрация: 13.04.2012
  • Статус: Пользователь offline
  • Комментариев: 1
  • Публикаций: 0
^
Присоединяюсь ко всему , что написано. Мою маму Зинаида Алексеевна тоже лечила. Ридкокаша Михаил Анатольевич
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.