Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Новорічні прикраси-витинанки.

Опубликована 30-12-2010, 15:56 в розділ Газета "Маяк" » Світ захоплень
  • 68
Новорічні прикраси-витинанки.


Саме цією розповіддю ми завершуємо в цьому році не так давно започатковану рубрику «Світ захоплень». Протягом чотирьох місяців ми ознайомлювали вас, шановні читачі, з багатьма цікавими людьми, які, дійсно, мають талант і в’язати, і вишивати, і майструвати, господарювати. Однак, зауважимо, останню розповідь у цьому році. А вже в новому 2011-му ми будемо продовжувати «Світ захоплень». І, повірте, на вас чекатимуть нові, ще цікавіші і несподівані статті. А якщо ви, небайдужі читачі, знаєте тих людей, про захоплення яких можна було б написати і з превеликим задоволенням почитати, будь-ласка, пишіть нам у редакцію або ж телефонуйте. Ми з радістю приїдемо і поспілкуємося.

А сьогоднішня розповідь про жінку, яка захоплюється витинанками. До речі, з цією талановитою людиною ми вже вас знайомили, а точніше, з її захопленням. Це Галина Олександрівна Хаджиогло-Альошкіна з сел Гути. Тоді ми розповідали про її надзвичайно квітучі садки, оранжереї троянд. Ця жінка за що не візьметься – їй все вдається. Як відомо, новорічні свята стануть світлішими і гармонічнішими, якщо оточити себе в ці дні традиційною різдвяною атрибутикою. У чому і переконалися «маяківці», побувавши ще раз вдома у Г.О.Хажджиогло-Альошкіної.

Що мене найбільше здивувало, так це вражаюча кількість витинанок. Адже уявіть собі більше тисячі різноманітних витинанок, зроблених з простого альбомного аркуша – настільки ажурні, легкі та тендітні, що око не відвести. І кожна – індивідуальна, несе свій стиль і орнамент.

Гутянська майстриня зізнається, що на папір дивиться не байдужими очима. Вона точно знає, що з кожного аркуша паперу може вийти новий маленький світ образів і форм. Паперові світи майстриня творить дуже і дуже давно. А навчилася їх робити, як і всі, ще на уроках праці у школі.
Звичайно, навчитися вирізати витинанки можуть усі, однак, щоб отримати індивідуальні образи треба мати багату уяву.

- Ви знаєте, образи виникають самі по собі, - зізнається Галина Олександрівна. – Беру в руки ножиці, папір і починаю вирізати. Ось саме в цей момент і приходить нова ідея. На одну таку ідею, тобто витинанку, витрачаю хвилин десять. Тому самі порахуйте їх скільки можна зробити за півдня, за день. Та одна лише біда може завадити більше потрудитися – це мозолі. Від напруженої тривалої роботи болять пальці і навіть можуть з’явитися мозолі. Тому наступного дня доводиться трішечки відпочити.

- До речі, Галино Олександрівно, а як вірно підібрати ножиці?

- О, тут нічого складного немає. Як на мене, то краще вирізати маленькими ножицями, щоб пальці не так заморювалися. Сьогодні я вирізаю витинанки великими ножицями, тому що ніяк не можу підібрати собі маленькі.

А ще жінка розповіла, що в природі взагалі існує майже півтори тисячі видів витинанок та, судячи з власного досвіду Галини Олександрівни, можна створити і більше нових красивих образів. Під час бесіди дізналася, що у минулому році свої витинанки Г.О.Хаджиогло-Альошкіна виставляла у Київської галереї народної творчості «Світлиця». І, звичайно, від її робіт більшість відвідувачів була у захваті.
Одним словом, золоті має руки Галина Олександрівна, ну все їй удається. Вміє доглядати за деревами, вирощувати високі врожаї городини, а яке смачне варення з кизилу готує ця жінка. Тож талантів хоч відбавляй. Охоче дає рекомендації. І, до речі, залюбки продемонструвала б майстер-клас по витинанках, якщо знайдуться такі бажаючі.

- З упевненістю можу вам сказати, що це захоплення ніколи не покину,- коментує Галина Олександрівна. Для мене це просто гра з папером. Завдяки своїй формі ( більшість витинанок – шестигранні, як правильна молекула води) вони справляють на людину благотворне враження. Вірте-не вірте, однак я з допомогою цих витинанок позбавилася від хвороб: у тяжкий період я постійно вирізала ці фігурки. У результаті хвороба пішла.

Ну і дива, скажете ви, шановні читачі. Та факт, залишається фактом.

На добру згадку Галина Олександрівна подарувала нам із своєї колекції багатенько витинанок. Повернувшись в редакцію, не втримались, почали прикрашати свою новорічну ялинку цими красунями. А хто не заходив до нас у редакцію, всі приємно дивувалися: Яка краса! А хто ж це зробив! Тож, будь-ласка, знайомтеся з талановитою майстринею надзвичайно красивих і водночас загадкових витинанок.

Я.Федорченко

Витина́нки (від українського слова — «витинати» — «вирізувати») — від давнього слов'янського, зокрема українського народного декоративного мистецтва. Включає сюжетні та орнаментальні прикраси житла — ажурні, силуетні тощо. Виготовляється за допомогою ножиць, ножа, сокирки тощо знарядь. Матеріалом для витинанок є папір (білий або кольоровий), дерево, рослинні заготовки. Використовують витинанки для прикрашання приміщення (хати) — стін, вікон, полиць, коминів, печей. Витинанки застосовують як у побуті, так і перед релігійними чи світськими святами.

Новорічні прикраси-витинанки.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.