Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Фантазії з солоного тіста

Опубликована 24-06-2011, 20:55 в розділ Газета "Маяк" » Світ захоплень
  • 0
Сьогоднішня наша розповідь про жінку, яка має незвичне захоплення – займається створенням композицій технікою «тістопластики». Тістопластика - створення об’ємних і рел’єфних виробів з солоного тіста ( так звані «мукосольки»), які використовують як сувеніри або для оформлення оригінального інтер’єру. Ми вирішили й вам розповісти про людину, яка вже багато років займається тісто-пластикою і навчає цьому дітей – Л. О. Педан.

Саме мукосольку, точніше справжнісіньку картину з тіста, подарувала Лариса Олексіївна зі своїм чоловіком Павлом Юрійовичем нам на ювілей газети (фото 2), і весь наш колектив і досі милується цією красою на стіні.

Працює Лариса Олексіївна в методичному кабінеті відділу освіти Богодухівської райдержадміністрації інспектором-методистом з дошкільного виховання.

Ще з дитинства у неї проявилися художні здібності, на що звернув увагу і її колишній вчитель з образотворчого мистецтва В.І.Шигимага. Звичайно, хотілося вступити до художнього училища, але доля склалася по іншому – закінчила факультет дошкільної освіти ХДПІ ім.Сковороди.

На її захоплення – виготовлення мукосольок- часу залишається дуже мало, але для улюбленої справи завжди знаходиться вільна хвилинка, бо приносить душі задоволення. Без її поробок не проходить жодний Слобожанський ярмарок. Минулого року всім домочадцям прийшлося допомагати (чоловік і син виготовляли рамки, натягували тканину та ін.): необхідно було за дуже короткий час виготовити аж 20 виробів. До речі, жодна з мукосольок до їх авторки не повернулись – всі вони викликали надзвичайний інтерес у присутніх, і були подаровані як сувеніри почесним гостям ярмарку.

Лариса Олексіївна з радістю ділиться своїм досвідом з дітьми, які ходять до неї на гурток «Чарівна палітра», котрий вже 4 роки працює при ЦДЮТ. Діти разом зі своїм викладачем проходять шлях від забавних виробів до складних композицій. На одному з фото - колективна робота гуртківців.

Діти люблять возитися з тістом. Готові вироби дарують своїм близьким, готують вироби на районні виставки. Заняття в гуртку допомагає їм руками і душею торкнутися до справжньої справи, отримати задоволення і радість від творчості.

В давнину фігурки-мукосольки служили оберегом. На різдво в Росії ліпили такі фігурки і дарували їх рідним і знайомим зі словами «Нехай у вас хліб і сіль водиться і ніколи не переводиться».

- Солоне тісто – один з самих доступних і екологічно чистих матеріалів для творчості. Але навіть самий простий матеріал розкриває свої можливості, якщо відчути його красу і навчитися працювати з ним, - говорить Лариса Олексіївна.

А ще Лариса Олексіївна- вправна господиня, вона пече дуже смачні паски, любить вона і поратися на городі, і вирощувати квіти. Наступного року до свята Великодня ми надрукуємо її рецепт смачної паски.

Тож нехай не міліє криниця творчості обдарованої долею жінки і продовжується в талановитих учнях.

Фантазії з солоного тіста

Вихованці гуртка разом з педагогом. Зліва направо (перший ряд): Женя Зіміч, Даша Онуфрієва, (другий ряд): Свєта Церковна, Віка Мушкєтова, Л.О.Педан, Юля Денчик.

Фантазії з солоного тіста

Фантазії з солоного тіста

Фантазії з солоного тіста

Фантазії з солоного тіста


Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.