Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

В.В.Здорик: «Натуральні овочі - це і наше здоров’я!»

Опубликована 20-06-2011, 21:12 в розділ Газета "Маяк" » Світ захоплень
  • 0
Значне подорожчання овочів змусило власників земельних ділянок і дач взятися за лопати та мотики й обробляти присадибні ділянки.

Звісно, щоб засадити грядки помідорами, перцем, капустою та огірками, необхідна розсада. В Україні близько 40% овочевих культур вирощуються методом розсади у плівкових теплицях, парниках, утепленому грунті. Цією роботою займаються як великі підприємства, так і малі, включаючи домашні господарства. З однією з таких господарок я і познайомився нещодавно. Це жителька міста Богодухова - В.В. ЗДОРИК.

- Потрібно вживати натуральні овочі, - вважає Валентина Василівна. – Адже вирощені без нітратів, вони, як ніщо інше, дають цінні вітаміни нашому організму і, перш за все, надто корисні дітям. Як це приємно скуштувати перший натуральний свіжий огірок у травні, трохи пізніше - помідор. І особливо, коли знаєш, що вирощені овочі на власній ділянці. Звичайно, щоб вживати якісні продукти, необхідно чимало часу та добре потрудитися. Але результат - наше здоров’я.

- Чи важко самому вирощувати овочі в теплиці і що найважливіше у цій роботі?- запитую жінку.
- Перш за все, це контроль за якістю грунта, - ділиться секретами господиня. - Кожний рік його приходиться поновлювати, оскільки земля заражається хворобами, занесеними рослинами при вирощуванні. Тому земля у нас привозна: лісова, дернова з перегноєм. Звісно, цей процес нелегкий, тому що доводиться відрами заносити землю в теплиці, добре, що допомагають нам з чоловіком діти. Насіння овочів відбираю сама з вирощених плодів – тільки так я впевнена в якості вирощуваного продукта. Потім насіння замочую в настоянці марганцю. Насіння кабачків та огірків висаджую в стаканчики, перець в ящики, помідори - в теплицю. Великого клопоту додають весняні заморозки. Закуповуємо газ в балонах, і вночі різними способами прогріваємо теплицю. Власне, не меншого клопоту приносить догляд за рослинами-боротьба з хворобами та шкідниками. Також стараємось застосовувати менше «хімії». Тож з цією метою застосовуємо настойки з гіркого перцю та часнику, а також мильний розчин з попелом.

Валентина Василівна говорить, що раніше розсаду та плоди родина реалізовувала на базарі, а зараз вирощує продукцію тільки для себе та дітей, у яких вже є свої сім’ї, ростуть онуки, яким потрібні свіжі натуральні продукти.

- Бажаю читачам доброго здоров’я, яке дуже залежить від здорового харчування. І не бійтеся вирощувати овочі в теплицях. Це вже не так і важко, якщо дуже захотіти. Ви отримаєте більш ранні, чим на городі, головне - вітамінізовані і корисні овочі, - побажала наостанок В.В.Здорик.

Справді, у кожної людини - своє захоплення, а от героїня цієї розповіді не бачить себе поза городом, поза працею. І цей щоденний труд, її любов до рослин не можуть не захоплювати.

В.В.Здорик: «Натуральні овочі - це і наше здоров’я!»

В.В.Здорик: «Натуральні овочі - це і наше здоров’я!»


Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.