Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

П. Демиденко: ”Захоплень багато, а голуби - на все життя”

Опубликована 8-04-2011, 13:00 в розділ Газета "Маяк" » Світ захоплень
  • 0
Життя і справді сповнене несподіванок. Скільки разів доводилося бувати в с. Заброди, а про голубівника – справжнього газду – почула лише за його межами. З енної телефонної спроби все-таки вдалося «впіймати» непосидючого господаря. Хто ж це? – поцікавляться наші читачі. Та мені здається, що багато хто із поціновувачів районної газети «Маяк» уже знайомий із цією талановитою людиною. Якщо пригадати минулі 70-80-ті роки, коли в «Маяку» постійно друкувалися замітки про голубівників, а точніше, про їхніх крилатих спортсменів, то багато хто пригадає цього чоловіка – тренера спортивних голубів Петра Федоровича Демиденка.

Ще змалку, наслідуючи діда і батька, малий Петро пристрастився до голубів. Постійно читав літературу, намагався досконаліше вивчити птаха. І завдяки своїй наполегливості, своїй пристрасті до голубів П. Ф. Демиденко став відомим голубоводом не тільки в нашій країні, а й далеко за її межами. Він має багато почесних нагород і кубків, які йому вручали на всесоюзних змаганнях. Серед його численних грамот, подяк, дипломів є і золоті, срібні та бронзові медалі. До речі, свого часу Харківська область, яку представляв на змаганнях Демиденко, посіла перше місце в Радянському Союзі.

Петро Федорович очолював спортивно-технічний клуб Богодухівського райкому ДТСААФ. Часто бував у школах, зустрічався з юнаками, розповідав їм про своїх улюбленців. Ось таким непосидючим був знаний у Богодухівському районі голубівник П. Ф. Демиденко.

Та минали роки, нові часи вносили свої корективи… На жаль, такого спортивно-технічного клубу в нашому районі на сьогодні вже немає. Та попри все, своє улюблене захоплення цей чоловік не покинув. Охоче й по сьогодні розводить голубів, підтримує контакти не лише із досвідченими голубоводами такими, як Г. Ярмоленко, В. Шнейдер, а й із молодими ентузіастами-початківцями. І навіть, незважаючи на сиві скроні, енергії і наснаги в Петра Федоровича вистачає. І в цьому я переконалася під час нашої з ним зустрічі. На запитання, що найбільше вражає Вас у спортивних голубах? Голубівник відповів:

- Спортивні породи цікаві, звичайно, результатами: під час змагань фіксується час, який голуб витрачає на подолання конкретної відстані. Тренувальні польоти слід проводити часто – і кожного разу збільшувати відстань між точкою випуску голуба і його домівкою.

Хочу пригадати свою гордість, птаха - чемпіона – голуба 2116-73. Це чемпіон дистанції Лубни-Богодухів, Київ-Богодухів, а на дистанції Львів-Богодухів установив рекорд для радянських голубів, пролетів 858 км, за 9 год. 28 хв. У 1976 р. Грузія-Богодухів (1350 км) через кавказький хребет пролетів за три дні, ставши чемпіоном цієї ж дистанції.

Звичайно, це не єдиний чемпіон П. Ф. Демиденка. Та він пригадав найкращого. Сьогодні у його голубівні налічується близько 300 птахів І кожен з них індивідуальний, має свою історію. У дворі голуби відчувають себе цілком незалежно, спокійно визбирують зерно, яким годує їх хазяїн. Полохливі – від зайвих рухів і звуків одразу втікають. Хоча обов’язково повертаються у своє обійстя. На руки, звісно, такого улюбленця не візьмеш. Сам до людини не піде, як, приміром, голуби, яких ми звикли бачити на площі міста. Тому й запитую, як же привчити таких доволі диких створінь до нової домівки?

- Дуже просто, - розповідає господар. - Пару треба розмістити у вольєрі – і коли вони висидять потомство (а це всього два тижні і два дні), можна сміливо випускати – повертатимуться. Вилуплюються голуби голими, в пушку, а через чотири тижні починають вилітати. До речі, батьки з цих птахів дуже турботливі – клято сидять біля малих і, як правило, завжди вигодовують двоє голуб’ят, іноді, буває, висиджують і троє. У парі голуби дуже любляться. Якщо одне з них пропаде, інше тижні зо два сидітиме й плакатиме. Аж потім полетить і приведе собі пару.

Взагалі, порід голубів є багато. У мене, зокрема, переважно поштові спортивні голуби. Особливі їхні ознаки – це, по-перше, більший розмір, два темні пояски на крилах (їх дуже чітко видно), і більший, ніж у звичайних, дзьобик, але він має бути і не завеликий. Крім того, вони дуже швидко літають.

- А як же навчити поштових голубів носити листи?
- Для цього треба показати їм дорогу, аби знали, куди їм повертатися. При цьому вдома птаха не кормити, а почастувати його вже на тому місті звідки йому треба буде повертатися додому. На лапку чіпляється кільце, лист – і, будь ласка, можна посилати вісточки.

Мій співрозмовник переконаний: «Той хто любить голубів, той любить природу, той любить життя, той любить людей». І з цим не можу не погодитись. Адже, окрім захоплення голубами, Петро Федорович дуже любить природу, пише вірші. У нього велика дружня родина. Має трьох доньок, внуків і правнука. І, що так важливо для кожного чоловіка, поряд є вірна і кохана жінка, яка і надихає П. Ф. Демиденка на красиву поезію.
Наостанок запитала у господаря, кому ж усе-таки дістанеться у спадщину його скарб? Посміхнувшись, чоловік відповів:

- Якщо моїм дітям моє захоплення буде не до снаги, то свій скарб я передам своїм друзям – голубівникам по духу.

Та любити голубів, їхнє воркотіння просто неможливо. Адже вірність може бути не тільки лебединою, а й голубиною. Не дарма ж і цих пташок зображають на весільних рушниках.

П. Демиденко: ”Захоплень багато, а голуби - на все життя”

П. Демиденко: ”Захоплень багато, а голуби - на все життя”

П. Демиденко: ”Захоплень багато, а голуби - на все життя”

П. Демиденко: ”Захоплень багато, а голуби - на все життя”

П. Демиденко: ”Захоплень багато, а голуби - на все життя”


Я. ФЕДОРЧЕНКО

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.