Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Леонід Карнаух: «Намолена ікона має особливу енергетику…»

Опубликована 16-03-2011, 23:16 в розділ Газета "Маяк" » Світ захоплень
  • 0
У справжнє царство старовини потрапила я, завітавши на гостини до відомого у місті краєзнавця Л.І.Карнауха. Старовинні речі побуту, давні світлини, предмети воєнної пори… Та особливе, чинне місце у будинку Леоніда Івановича займають ікони. Це – його справжня пошана і оберіг.

Сьогодні у його колекції 34 ікони різної пори. Свого часу їх було близько сімдесяти, але життєві обставини родини склалися так, що майже в один момент довелося розлучитися з багатьома цінними рідкісними іконами. Але господар ні про що не жалкує: так було потрібно Богу. Багато ікон він подарував рідним, друзям.

- Пам’ятаю, як у 70-х роках минулого століття до мене потрапила перша ікона, - розповідає Л.Карнаух. – Я викупив її у чоловіка за 25 рублів. І одразу відчув від неї теплу ауру. З тих пір вони почали мене ніби «манити» за собою.

Л. Карнаух на той час працював в правоохоронних органах, часто бував у селах. Тож якщо бачив ікону «до душі», намагався за будь-яку ціну її викупити. А дехто й просто дарував в знак подяки.

Та поряд з цим у Леоніда Івановича часто виникали проблеми зі своїм керівництвом, оскільки таке хобі було заборонене, тим паче для нього, як заступника секретаря парторганізації. Та він, хоч і «підпільно», але не полишав свого колекціонування.

У кожній кімнаті родини Карнаухів – свої ікони, а від них віє особливою енергією.
- Знаєте, «намолена» ікона – тобто та, до якої тривалий час молилися люди, - несе особливу енергетику, - говорить Л.Карнаух. – Береш її в руки, а вона – тепла. Саме такою іконою є ось ця ікона ( фото 1), яку за словами Леоніда Івановича, малювали в іконописній майстерні Богодухівського монастиря на початку ХХ століття. Саме цей образ займає чільне місце у залі господарів. За їхніми словами, коли у них вдома був екстрасенс, він одразу відчув особливу енергетику цієї ікони.

Найстаріша ікона у цьому домі – кінця ХVІІІ ст., виконана у стилі так званого українського письма ( Фото 2 ). Потрапила на богодухівську землю з Черкащини.
А цій іконі ( фото 3,) «Воскресение Христа» - близько 150 років, свого часу вона знаходилася у Гутянському храмі. Такого приблизно віку і ця ікона ( фото 4, ), де зображено Бога-отця, Бога-сина і Бога-Духа Святого.

- Вважаю, саме ця ікона і є символом нашого міста Богодухів, - говорить Леонід Іванович.

- Часто підхожу до «своєї» ікони, - ділиться дружина, Євдокія Петрівна(фото 4) – Цей образ Божої Матері допомагає завжди мені вистояти перед труднощами, винести випробування долі. Ця ікона початку ХІХ століття перебувала у Хотминському монастирі на Бєлгородщині. А у 1978 році її подарував Леоніду Івановичу товариш з Росії.

Без сумніву, ікона є свого роду вікном у духовний світ. Звідси і її особлива мова, де кожен штрих – це знак або символ, який означає дещо більше, ніж він сам по собі. І в слова господарів важко не повірити, бо поряд з іконописним образом і справді відчуваєш справжнє умиротворення.

Ця розповідь про захоплення Леоніда Івановича була б неповною, якби не сказати про його любов до старих світлин ( фото 5), які він збирає давно і яких в його колекції вже більше 400. В будинку Карнаухів ціла кімната відведена під своєрідну фотогалерею.

Ось такий він, небайдужий патріот нашого міста.

Леонід Карнаух: «Намолена ікона має особливу енергетику…»

( фото 1)

Леонід Карнаух: «Намолена ікона має особливу енергетику…»

( фото 2)

Леонід Карнаух: «Намолена ікона має особливу енергетику…»

( фото 3)

Леонід Карнаух: «Намолена ікона має особливу енергетику…»

( фото 4)

Леонід Карнаух: «Намолена ікона має особливу енергетику…»

( фото 5)

Леонід Карнаух: «Намолена ікона має особливу енергетику…»

Фотофакт у тему.
Пощастило Леоніду Івановичу з дружиною. Євдокія Петрівна підтримує у всьому свого творчого чоловіка, вибачає, що інколи справи громадські для нього важливіші, ніж домашні. Дружина – його надійний помічник і порадник. А нещодавно подружжя відзначило 43 роки подружнього життя.


Т. ЧЕРНИШОВА

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.