Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Як живеш, сільська школо?

Опубликована 26-01-2011, 21:40 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 0
Шановні читачі, ось і знову ми зустрічаємось з нашою рубрикою «Як живеш, сільська школо?» Сьогоднішня наша розповідь про Семеноярську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів, яка в минулому 2010 році посіла перше рейтингове місце серед шкіл І-ІІ ступенів.

Школа знаходиться у двох приміщеннях: тому, де навчаються старші учні вже майже 83 роки, а молодша школа знаходиться ще в старішій будівлі.
Морозного ранку відвідали ми С-Ярську школу. Обидва приміщення школи знаходяться в гарному місці, особливо молодша школа – навкруги сосновий ліс, білий сніг хрустить під ногами, дітвора біжить до школи, червонощока і енергійна. Продзвенів дзвоник – і в коридорах тиша – ідуть уроки. В приміщеннях по-домашньому затишно, тепло, на стінах коридорів – поновлені стенди.

Ще років три тому в школі навчалось більше 80 учнів, сьогодні ж - лише 58. Класи є всі, але малої наповнюваності. Тобто у Семеноярської школи, як і у всіх сільських шкіл, нагальна проблема – кількість учнів і наповнюваність класів. Але директор школи В.І.Ярошенко настроєна оптимістично, бо вже з наступного року в селі кількість дітей не на багато, але збільшується. «В школі працює дружній колектив професіоналів, однодумців, для яких учні – це саме головне в їх житті»,- говорить Валентина Іванівна, Колектив у нас молодий, педагоги енергійні, різні ідеї так і сипляться з них». Тож у школі втілюються всі нові методики викладання і виховання, проводяться різноманітні конкурси, фестивалі, ярмарки, інтелектуальні ігри та ін. Учні школи беруть участь у всеукраїнських конкурсах «Кенгуру», «Левеня», «Колосок» і багато з них мають їх нагороди. Взагалі, семеноярці не пропускають жодних районних змагань, конкурсів, фестивалів, беруть участь в районних етапах всеукраїнських учнівських предметних олімпіад. За підсумками минулого року школа посіла загальношкільне третє місце в районі за участь в районних олімпіадах.

Дев’ятнадцять педагогів працює в школі, серед них 6 мають вищу категорію і 11 – першу категорію, а троє з них мають звання старшого вчителя. Роботи учителів школи брали участь в обласному ярмарку педагогічних ідей і технологій і одна з них отримала диплом ІІ ступеню.

Звичайно, як і у всіх навчальних закладів, в школі існує проблема з фінансуванням капітального ремонту, придбання шкільної меблі наочності, приладів, реактивів, спортінвентарю, що негативно впливає на навчально-виховний процес. А директору сільської школи, в якій немає заступника по господарству, приходиться вирішувати крім навчально-виховних проблем ще й купу господарських. Школі ніяк не вдається провести воду до одного з приміщень, де знаходиться шкільна їдальня. Тож і доводиться працівникам їдальні В.Котко і Н.Давиденко не лише готувати смачні обіди дітям, а й носити воду з колодязя, добре, хоч він недалеко від приміщення школи. До сільського водогону всього лиш 30 метрів, але коштів у школи немає.

« Дякуючи батькам дітей, колективу школи, нашим постійним і надійним спонсорам ми щороку проводимо підготовку обох приміщень шкіл до нового навчального року, - говорить директор школи. – Не можу не назвати наших помічників: приватних підприємців братів Чумаченків, директора Лозівського ДП БСУКК, депутата районної ради від Народної Партії Ю.Скляренка, приватних підприємців М.Дручинського і К.Хирного, фермера І.Чуба, директора заводу «Будкераміка» Г.Багіна, приватного підприємця Н.Моїсеєнко, голову шкільної ради В.Кривенка і особисто батьків Є.Кудріна та О.Жадько. Окремо хочу згадати мера міста Богодухова В.Бєлого та депутата міської ради, секретаря міськради Н.Олексенко, саме вони завжди допомагали школі. А ще хочу згадати приватного підприємця Л.Мальченко, яка являється постачальником продуктів харчування – вони завжди свіжі і доброї якості. Саме завдяки батькам, колективу школи і цим добрим людям і виживає наша школа».

Колектив Семеноярської школи, не дивлячись на всі проблеми, плідно працює і з надією дивиться у майбутнє. У них море планів і задумок щодо покращення роботи школи, тож хай вони всі збудуться.

Побувала в школі Л.Солошенко

На фото: Директор школи В.І.Ярошенко, на цій посаді з 2000 року.
Починала піонервожатою, заочно закінчила педінститут, працює в школі 35 років. Вчитель української мови і літератури.

Як живеш, сільська школо?

Як живеш, сільська школо?

Як живеш, сільська школо?

Як живеш, сільська школо?

Як живеш, сільська школо?

Як живеш, сільська школо?

Як живеш, сільська школо?

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.