Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Державній контрольно-ревізійній службі в Україні - 18 років

Опубликована 26-01-2011, 07:23 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 0
Державній контрольно-ревізійній службі в Україні - 18 років


Державній контрольно-ревізійній службі в Україні 26 січня виповнюється 18 років. Історія Служби фінансового контролю нерозривно пов”язана з історією становлення державності, як складова її фінансової безпеки.

Входячи до складу Російської імперії Україна не мала власних органів фінансового контролю. Контрольні функції, як і на всій території Росії, виконувало згідно “Положення про місцеві контрольні установи в імперії” від 3 січня 1866 року, Управління державного контролю, яке працювало при Міністерстві фінансів. В такому вигляді цей орган фінансового контролю проіснував до 1919 року.

Керівники молодої Української держави усвідомлювали надзвичайно важливу роль контрольних функцій Міністерства фінансів, Державної скарбниці і банків. Тому за часів Директорії був створений апарат Державного контролера з надзвичайними правами і повноваженнями.

З цього часу до 1937 року органи фінансового контролю неодноразово реорганізовувались, але функції залишались незмінними.

З 1937 до 1956 року фінансовий контроль в Україні здійснювало КРУ Наркомату, пізніше Міністерство фінансів СРСР. В 1956 році КРУ було створено в складі Мінфіну України.

Після здобуття Україною незалежності виникла необхідність в підвищення ролі державного фінансового контролю і в 1993 році прийнято Закон України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”.

Указом Президента України від 27 серпня 2000 року № 1031 Головному контрольно-ревізійному управлінню України надано статус центрального органу виконавчої влади.

На сучасному етапі розвитку нашої держави планомірно здійснюється реформування системи державного внутрішнього фінансового контролю, який планується завершити в 2017 році. Метою цього процесу є забезпечення достатньої впевненості керівників усіх рівнів в досягненні належного рівня економії, ефективності і результативності відповідно до завдань очолюваних ними органів. Зараз основою системи внутрішнього контролю є загальна відповідальність керівників державного і комунального сектору перед парламентом та громадськістю. Це питання частково врегульовано статтею 26 Бюджетного кодексу України.

Міжрайонний контрольно-ревізійний відділ в Богодухівському та Краснокутському районах в нинішньому його вигляді створено в жовтні 2010 року і має у своєму складі 13 ревізорів, з них 11 жінок і 70 % яких значну частину своєї трудової діяльності присвятили державній службі і з честю проходять тернистий шлях контролера – ревізора.

Наразі для працівників відділу одним з пріоритетних напрямків діяльності визначено посилення правової роботи щодо відшкодування завданих державі збитків, а також посилення взаємодії з правоохоронними органами в питаннях притягнення до відповідальності порушників до кримінальної відповідальності за корупційні діяння на підставі матеріалів контрольних заходів.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.