Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Унікальна Богодухівська малярня

Опубликована 15-01-2011, 12:41 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 0
Унікальна Богодухівська малярня


Для любителів старовини мистецький Богодухів ще мало вивчений. В цьому переконуєшся, відкриваючи все нові й нові сторінки минулого старого козацького міста. І вкотре дивуєшся багатогранності його життя і побуту. Виявляється, що на межі ХІХ і ХХ століть при Богодухівському Троїцькому жіночому монастирі існувала іконописна майстерня, а творіння її художниць були відомі не лише на Слобожанщині. Взагалі, іконописом, як і іншими ремеслами, займалися у всіх монастирях Слобідської України, але так талановито писали ікони лише в Богодухівському Троїцькому, Хомівському Успенсько-Серафимівському та Казансько-Серафимівському монастирях. Ці монастирі, як свідчать джерела, постали з общин та притулків і виховали цілу плеяду талановитих художниць і рукодільниць.

Так, у 1905 році у майстерні Богодухівської обителі під керівництвом наставниці Мотрі Романченко навчалися іконописному ремеслу 12 дівчат. Поки що, на превеликий жаль, немає відомостей про те, як розвивалася ця малярня і як склалася доля талановитих художниць. Відомо лише, що в 1915 році в майстерні навчалося 6 дівчат. Поруч з новенькими ученицями тут продовжквали працювати досвідчені художниці Марія Левіз’є та Тетяна Родіонівська. До речі, Марія Левіз’є походила із дворян Ізюмського повіту і перші уроки художньої майстереності отримала від своїх батьків. На сьогодні це і всі скупі дані про відому на всю Слобожанщину іконописну малярню у Богодухові.

Крім іконопису послушниці Троїцького монастиря успішно займалися гаптуванням, вишивкою шовком, бісером, перлинами, гарусом, канителлю, синеллю тощо. Вишукане шитво монастирських послушниць, як і богодухівські ікони, напевне, знаходили свє місце і у помешканнях місцевих жителів. Знайти бодай одну таку ікону столітньої давності чи вишивку монастирських послушниць було б черговим відкриттям і предметом гордості сучасного покоління богодухівців історією свого міста.

Наталія Могилевська

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.