Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Згадаємо усіх, хто був у Афганістані...

Опубликована 14-02-2016, 08:00 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 85

27 незабутніх років віддаляє нас від того часу, коли радянські воїни покинули обпалену чужим сонцем афганську землю і повернулися до своїх матерів і сімей. Закінчилася довга і страшна своїми втратами війна, в ході якої виконання військового обов’язку стало і подвигом, і трагедією. І кожного року 15 лютого ми згадуємо тих, хто пройшов важкі дороги тієї війни, достойно виконавши свій інтернаціональний обов’язок і залишившись до кінця людьми.

Живе у нашому місті вже знайомий читачам газети афганець-десантник М. В. Чернишов. Микола Васильович на власні очі бачив жахіття Афганської війни. Той біль війни і зараз відгукується у його серці.

…В травні 1981 року М. В. Чернишова призвали до лав Радянської армії. Потрапив він до учбової частини повітряно-десантної дивізії міста Вітебськ. Через вісім місяців був направлений до Кабула для подальшого проходження строкової служби, виконання інтернаціонального обов’язку в Демократичній Республіці Афганістан. За військовою спеціальністю – механік-водій БТР, під час проходження служби супроводжував колони з продовольством та паливом. Дуже багато важких спогадів лишилося у серці воїна-афганця. Закінчив службу у квітні 1983 року у званні сержанта.

Микола Васильович має багато нагород, зокрема ювілейні медаль «80-річчя ПДВ». І сьогодні, незважаючи на життєві обставини, він лишається оптимістом. Тісно спілкується з бойовими товаришами, бере активну участь у житті БРГО «Єдність».

 

У тему

Голова Богодухівської районної громадської організації «Єдність» В. П. Літошко говорить: «15 лютого для нас, воїнів-афганців, є справді святом, адже цього дня розпочалося виведення радянських військ з Афганістану. На жаль, не всі хлопці повернулися додому. Болить і душа, і серце, що тисячі молодих душ навічно відійшли в інший світ. Вічна їм пам’ять.

Сьогодні хотілося б пригадати усіх хлопців, хто був там… Хто перетнув річку Амудар’ю, хто на власні очі побачив реальність Афганської війни…».

У розмові Віктор Петрович пригадав і однополчан, з якими довелося не раз пройти гірські дороги, і роки його служби. Згадали і важливі події, що відбулися за останні роки у нашому місті. Як було відкрито пам’ятник загиблим воїнам-інтернаціоналістам, афганцям, прикордонникам, пам’ятник матерям загиблих і живих, відкрито музей… Акцентував увагу на тому, що всі учасники бойових дій, хто потребує лікування, або ж має бажання пройти медичне обстеження, можуть звернутися у військовий госпіталь м. Харків (колишній госпіталь інвалідів війни), необхідно лише взяти направлення від лікаря.

- Шановні воїни-інтернаціоналісти! Скільки б не минуло часу, ми все одно пам’ятатимемо події Афганської війни. Літопис Афганської війни містить безліч прикладів героїзму, не применшує честь та гідність воїнів, які самовіддано виконували свій обов’язок в горах та пустелях, в повітрі, в наступі та обороні, при врятуванні бойових товаришів та мирних жителів країни. Окрім Афганістану, українці, зокрема, несли службу в Лівані, Угорщині, Іраку, С’єрра-Ліоне, Чехословаччині, Югославії. Вони з честю виконували свій військовий обов’язок. Богодухівська районна громадська організація «Єдність» у глибокій шанобі схиляє голову перед пам’яттю тих, хто загинув. З вдячністю звертається до тих,  хто живе поряд з нами. Від усього серця бажаємо вам і вашим родинам здоров’я, родинного затишку, благополуччя і миру, - бажав голова БРГО «Єдність» В. П. Літошко.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.