Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Вічна весна на підвіконні…

Опубликована 30-01-2016, 08:00 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 85

«Рекорди Богодухівщини»

Так, саме вічну весну можна побачити на підвіконні нашої землячки – Наталії Григорівни Церковної.

Наталію Григорівну багато хто знає як високоосвічену людину, відмінного керівника районного будинку культури. Та, мабуть, мало кому відомо про її захоплення квітами. До душі їй займатися флористикою. Квітковий рай Н. Г. Церковної по праву можна віднести до рекордів Богодухівщини. Адже лише фіалкової колекції у неї більше півсотні горщиків!

Про своє улюблене хобі розповідає сама господиня:

- Із самого початку моєї «квіткової діяльності» я дуже хотіла, щоб у мене було постійно квітуче підвіконня, особливо взимку. Починала своє захоплення з бабусиних гераней: червоних, білих, рожевих. Милували вони око безперервним квітуванням, приваблювали своїм неповторним ароматом.

Вечорами роздивляюся квіточки, а потім переведу погляд на вулицю, а там - набридливий дощ, снігові замети. А у квартирі літо цілий рік! А ще квіти відволікають мене від суєти життя, надуманих проблем, вони стали моїм улюбленим антидепресантом. Років тридцять тому на моїх підвіконнях з’явилися фіалочки-сенполії із родини Геснерієвих. Буваючи у Харкові, завжди заходила на квітковий ринок, купувала декілька листочків цієї чудо-квіточки і з нетерпінням чекала першого цвіту. І так рік за роком додавалися до моїх фіалочок все нові і нові сорти. Сьогодні моя фіалкова колекція сягає більше півсотні горщиків. Серед них, що живуть і радують багато років (оновлені з листочка, бо квітка страчає свою декоративність на третій рік), є новинки, щоб не відставати від «фіалкової моди». На цьому не зупинилася. Знала, є ще чимало квітів у родині Геснерієвих, які квітують, радуючи і піднімаючи настрій майже цілий рік. На моїх вікнах, на заскленій лоджії у підвісних кашпо красуються безперервним літнім цвітінням ахіменеси, альсобії, смітіанти, колерії, стрептокарпелли, епісції, а на підвіконні і дерев’яних поличках - моє нове захоплення - глоксинії.   

Не можу впевнено сказати, що геснерієві невибагливі, є свої нюанси у розведенні і «їх квартируванні» на підвіконнях. Не завжди виходить з першого разу, та якщо знати декілька секретів, то все вийде. Тож охоче ділюсь своїми знаннями з усіма, хто цього потребує. Більшість своїх квітів дарую друзям і знайомим на день народження. У цьому році у мене з’явилися перші покупці, з якими підтримую дружні зв’язки «продавець-покупець», цікавлюся життям-буттям своїх «вихованців» у нової господарки. На виручені кошти намагаюся придбати щось новеньке (часто отримую пакуночки через «Нову пошту»), маю дуже багато друзів-квітникарів у Одеській, Сумській, Донецькій, Дніпропетровській областях.

Окрім квітів із роду Геснерієвих, вирощую чимало інших: бугенвілеї, драцени, сциндапсус, сингоніум, хлорофітум, плющі, ампельні пеларгонії, шлюмбергери, заміокулькас… Але особливе ставлення саме до геснерієвих. Неможливо перерахувати (ще й полити вчасно, особливо у літню спеку!) всі горщики і горщечки, більше 200 набереться: розставлених, розвішаних, пристінних… Та зупинятися не збираюся, хочеться принести цю красу в дім якомога більшої кількості квітникарів-любителів.

Думаю, ви звернули увагу на погоду за вікном? Вона щоденно змінюється, а мої ще з весни  квітучі сенполії, колерії, синьоока стрептокарпелла  розмальовують все навколо своїми неповторними фарбами. А глоксинії і ахіменеси «пішли на відпочинок», з нетерпінням чекаючи прихід весни, щоб знову порадувати своїм цвітінням.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.