Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Ювілей державної казначейської служби

Опубликована 27-04-2015, 08:00 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 85

27 квітня – знаменна дата для всіх українських фінансистів. Особливо у 2015 році, коли ми відзначаємо 20-річницю з дня створення Державного казначейства України. Термін «Казначейство» - походить від поняття «казна», що в перекладі з тюркської означає «сукупність фінансових ресурсів держави».

Створення та розвиток казначейської системи в Україні невід’ємні від історії нашої країни, органів державного управління.

З квітня 1995 року і до нинішніх днів казначейства система нашої держави впевнено розвивалась, рік від року удосконалювалась, розширяючи свій вплив на всю бюджетну сферу. Суттєво, що ця розбудова відбувалась в історично короткий період в умовах законодавчої бази, яка постійно змінювалась. І нині цей надзвичайно важливий, невід’ємний, фінансовий інститут держави попри труднощі кризового стану в економіці неухильно виконує своє головне завдання – забезпечує виконання державного і місцевих бюджетів, а також виконує інші важливі функції, без яких неможливо уявити сучасну фінансову систему України. Вчасні виплати зарплати і пенсій, ефективне фінансування закладів освіти, науки, охорони здоров’я, діяльності органів виконавчої влади, будівництва чи ремонту житла і доріг за рахунок бюджетних коштів – це далеко не повний перелік повсякденних справ і турбот українських казначеїв в усіх регіонах нашої країни.

Сьогодні Казначейство – автоматизована структура, яка функціонує завдяки роботі відповідних програмних комплексів. Протягом 2013 року здійснено безпрецедентну роботу за масштабами та своїм значенням модернізацію основного комплексу з обслуговування бюджетів АС «КАЗНА», який понад 10 років використовувався в органах Казначейства.

Розгортання зазначеного комплексу в експлуатацію у всіх органах Казначейства сприяє вирішенню низки першочергових завдань, поставлених перед органами казначейства, в тому числі:

- запровадженню електронного документообігу в частині надання в електронному вигляді документів та звітності, що приведе до економії часу, коштів та витратних матеріалів шляхом впровадження сервісу дистанційного обслуговування клієнтів системи Казначейства України через програмно-технічний комплекс «Клієнт Казначейства - Казначейство» з використанням електронного цифрового підпису для всіх облікових операцій.

- запровадження системи електронного адміністрування ПДВ, яка дозволить обмежити можливість для зловживань, створити умови для запобігання отриманню незаконного бюджетного відшкодування і збільшить надходження до бюджету.

Починаючи з 2013 року, органи Державної казначейської служби України отримали додаткову функцію – безпосереднє виконання судових рішень щодо клієнтів, які обслуговуються в органах Державної казначейської служби без участі державної виконавчої служби.

УДКСУ у Богодухівському районі створене 23 березня 1996 року. На сьогоднішній день управління обслуговує 53 розпорядники місцевого бюджету та 22 розпорядника державного бюджету, відкрито 7500 рахунків. За мірками історії 20-років – термін не такий масштабний, коли за головним першорядним стираються з пам’яті навіть найяскравіші подробиці важливих подій. Навпаки, він – цілком зримий, так би мовити, відчутний на дотик, бо живі майже всі їх учасники і багато з них – досі у казначейському строю. Це - перший начальник УДКСУ у Богодухівському районі Т.П. Іванова, яка сьогодні працює заступником начальника ГУДКСУ у Харківській області, головний казначей – О.В.Кремлякова, головні спеціалісти – Т.М.Сенченко, І.В.Кондратенко. Становлення і розвиток казначейської структури в Україні для них – це, передусім, чималий шмат власного життя, власне професійне зростання. Тому відомчий ювілей вони по праву сприймають і святкують як свій власний.

Нині УДКСУ у Богодухівському районі – це потужній колектив фахівців однодумців, що працює як часовий механізм, має авторитет провідної фінансової установи в області. У важкий час нинішніх випробувань для нашої країни казначеї надійно захищають фінансові інтереси держави, добре усвідомлюють і розуміють, що від нашої роботи цілком залежить те, чи будуть в районі функціонувати установи, школи і лікарні, чи своєчасно отримають заробітну плату працівники бюджетної сфери, стипендії, інші соціальні виплати.

На казначейство покладені великі завдання: здійснювати операції з коштами державного та місцевого бюджетів, розрахунково-касового обслуговування розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, контролювати бюджетні повноваження при зарахуванні надходжень, прийнятті бюджетних зобов’язань та проведенні платежів, вести бухгалтерський облік і складати звітність про виконання державного та місцевого бюджетів. Виконуючи ці завдання, органи Державного казначейства забезпечують фінансову безпеку держави.

У дні миру хто з нас замислювався над тим, що означає для кожного, зокрема, рідна країна, за що ми любимо її, пишаємося нею. Нині, коли на українську землю прийшли війна і розбрат, гранично чітко, і розумом, і серцем усвідомлюєш, якою цінністю є наша єдина Україна, її символи і незалежність.

Віримо, що наша сумлінна, плідна праця сприятиме тому, щоб український народ якомога швидше повернувся до мирного життя. Віримо в Україну і її щасливе майбутнє.

З нагоди 20-ї річниці створення Державного казначейства в Україні вітаю усіх працівників управління, дякую за роботу та бажаю всім міцного здоров’я, великого родинного щастя, добробуту та благополуччя, добра і злагоди, творчого натхнення, наполегливості в роботі та професійного задоволення від її кінцевих результатів.

 

 

О. Закопайло,

начальник управління Державної казначейської служби України

у Богодухівському районі  Харківської області            

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.