Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Щоб запобігти корупції

Опубликована 12-12-2014, 08:00 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 0

Нещодавно в редакції районної газети «Маяк» відбулася «пряма лінія» з завідувачем сектора з питань взаємодії з правоохоронними органами, запобігання та виявлення корупції апарату районної державної адміністрації І.О.Повойко на тему: «Суспільство проти корупції». Друкуємо запитання-відповіді.

- Близьку мені особу (рідну сестру) було призначено на більш високу посаду, після чого я тепер перебуваю у її безпосередньому підпорядкуванні, а отже, виникає конфлікт інтересів. Що робити в такій ситуації?

- У першу чергу, Вам потрібно визначитися з тим, чи зазначено шляхи подолання конфлікту інтересів у спеціальному законі, який регулює порядок проходження служби в установі, де Ви працюєте (для державних службовців Закон України «Про державну службу»). Якщо ні, то звертаємося до норм загального законодавства про працю, тобто скористаємося нормами Кодексу законів про працю України, застосовуючи які можна подолати ситуацію конфлікту інтересів.

Наприклад, можна скористатися такою можливістю, як переміщення службової особи на іншу посаду, в інший структурний підрозділ у межах його спеціальності та кваліфікації. Порядок такого переміщення передбачено частиною 2 статті 32 КЗпП. У разі неможливості такого переміщення особу повинно бути звільнено з займаної посади. Таке звільнення і буде тим єдиним шляхом, завдяки якому можна усунути порушення Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» в частині подолання конфлікту інтересів.

Разом з тим слід відзначити, що таке порушення обмежень антикорупційного Закону, як не усунення безпосереднього підпорядкування близьких осіб, застосовується норма Закону, яка передбачає відповідальність за порушення обмежень щодо подолання конфлікту інтересів, тобто відповідальність, установлена ст.1727КУпАП. Особі, котра порушила зазначене обмеження, призначається стягнення саме за цією нормою КУпАП.

- Який порядок дострокового припинення повноважень депутата сільської ради, якого за рішенням суду, що набрало законної сили, притягнено до відповідальності за корупційне правопорушення?

- Стосовно особливостей дострокового припинення повноваження депутата сільської, селищної, міської, районної рад, тобто депутата місцевої ради слід зазначити, що відповідно до пункту 7 статті 3 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» у разі набрання законної сили постановою суду щодо притягнення такої особи до відповідальності за корупційне правопорушення його повноваження як депутата будь-якої місцевої ради припиняються достроково.

Згідно з абзацом 2 частини 2 статті 22 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», особи, у тому числі і депутати місцевих рад, яких притягнуто до кримінальної або адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення, пов’язані з порушенням обмежень, передбачених цим Законом, підлягають звільненню з роботи (служби) у триденний строк з дня отримання органом державної влади, органом місцевого самоврядування, підприємством, установою, організацією копії відповідного судового рішення, яке набрало законної сили, якщо інше не передбачено законом. Тобто припинення повноважень відбувається не протягом трьох днів з моменту набрання законної сили судовим рішенням, а саме з моменту отримання радою від суду належним чином засвідченої копії судового рішення з відміткою про те, що воно набрало законної сили.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.