Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Волонтерський рух Богодухівщини: довіра, допомога і єднання

Опубликована 3-12-2014, 08:00 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 0

Богодухів – місто з віковими козацькими традиціями. Наші пращури, відважні і працьовиті, змогли, переселившись на це місце без будь-яких засобів до існування, збудувати райський куточок. Суворий клімат, порубіжжя між Європою і Азією, православним світом і мусульманським, необхідність бути в постійній бойовій готовності, щоб відбивати набіги підступних ворогів, загартувало і згуртувало наших предків. Слабкі духом тут не вижили б.

Наші громадяни активно розбудовували край і в добу індустріалізації, збудувавши велику кількість заводів і фабрик, (на жаль, деякі з них були знищені попередніми політиками, які дбали лише про особисте збагачення, а не про національні інтереси та добробут громадян). Жителі Богодухівщини не лише працьовиті, а й витривалі, винахідливі, відважні воїни, які брали участь в усіх війнах, в які була втягнута Україна, щоб прийдешнім поколінням жилося краще.

Війна в Криму та на Донбасі застала Україну зненацька. Чому? Бо всі роки незалежності нам розповідали і недолугі наші політики, і «кремлівські друзі», що з Україною ніхто ніколи не буде воювати, бо «кому ми потрібні...», присипала пильність українців і «п’ята колона», а потім, приспавши суспільство, «реформували» (а на ділі майже до нуля скоротили) армію.  Збулося найстрашніше пророцтво нашого генія Т.Шевченка: «...та не однаково мені, як Україну злії люди присплять, лукаві, і вночі її, окраденую, збудять...» Тому захист Батьківщини став не тільки справою військових, а й загальнона-ціональним викликом. Постало питання: ми є державотворчою нацією чи бидлом, нікчемними холопами, рабами, які не здатні на самоорганізацію і якими потрібно управляти тільки з Кремля, Варшави, Брюселя, Вашингтона...?  В цей складний вирішальний час мешканці Богодухівщини, як і весь народ України, довели, що ми гідні своїх пращурів, що ми гідні на краще життя, що ми є славетною нацією. Тому не дивно, що Слобожанщина розгорнула таку масштабну підтримку нашої армії. 

Богодухівці гідно зустріли і нинішній виклик перед Україною. Багато наших земляків відправилося захищати незалежність та соборність Батьківщини від агресора на Схід. Щоб підтримати хлопців на війні, родичі, знайомі, друзі, товариші по роботі, просто небайдужі люди, не чекаючи підтримки від держави, почали допомагати нашим героям хто чим може: діти – малюнками, листами, які найкраще піднімають бойовий дух воїнам, бабусі в’яжуть шкарпетки, светри, жінки заготовляють консервацію, а всі разом несуть необхідні речі та збирають гроші на підтримку армії.

Волонтерством займаються всі свідомі громадяни, вся країна. Нас ніхто не вчив, ніхто не призначав, ніхто не фінансує, ми просто робимо спільну справу – це самоорганізація громади перед смертельною загрозою, на яку спроможна далеко не кожна нація.

Для кращої координації дій Богодухівські волонтери зорганізувалися і створили громадську організацію «Спільна справа -  «Слобожанщина», яка за період з червня по листопад 2014 року придбала та передала до зони АТО: бронежилети – 14 шт.; військова форма – 35 шт.; взуття – 25 пар; взуття зимове – 7 пар; маскхалати – 2 шт.; розвантажувальні жилети – 16 шт.; наколінники – 5 пар; медпрепарати; пакети з кровоспинним препаратом Chito-SAM 100– 20 шт.; прибори нічного бачення – 1 шт.; каліматорний приціл – 3 шт.; ліхтарики – 8 шт.; спальники – 20 шт.; тактичні окуляри – 14 шт.; каремати – 10 шт.; «буржуйки» - 3 шт.; футболки, натільна білизна, шкарпетки, дощовики, тактичні рукавиці.

Постійно передаємо до зони АТО продукти харчування, теплий одяг, дитячі листи та малюнки.

Громадська організація «Спільна справа -  «Слобожанщина» тісно співпрацює з Богодухівськими підприємцями Олексієм Дубинкою, Миколою Дубинкою, з відомим харківським волонтером і активістом Олександром Макаренком, з харківським «Автомайданом» (координатор Яресько Катерина), з організацією «Реальная помощь военным», з організацією «Громадська варта Харкова», з громадською організацією «I do care ua» («Я турбуюсь», координатор – Олексій Дубинка), спільно з якими придбали для добровольчих батальйонів: тепловізори – 2 шт.; БРДМ (бойова розвідувально-дозорна машина) – 2 шт.; прибори нічного бачення – 6 шт. Крім того, організували пошив спальників, та виготовлення «буржуйок».

Влітку та на початку осені наша громадська організація «Спільна справа -  «Слобожанщина» допомагала також двом групам переселенців (зі Слов’янська та з Донецька), які знайшли тимчасовий притулок в дитячому таборі «Ластівка» (с.Гавриші): продуктами, речами, медичними та гігієнічними  препаратами, предметами побутової хімії.

На даний час ми співпрацюємо з сім’ями, які змушені були переселитися з тимчасово окупованих територій на Богодухівщину. Допомагаємо в пошуку житла та роботи, медичного обслуговування, підтримуємо морально та психологічно.

Наш земляк Сергій – учасник АТО

 

                      Голова ГО «Спільна справа –

                                            «Слобожанщина» 

                                            Олег Дулембов

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.