Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Майданчики: дитячі мрії збуваються

Опубликована 28-11-2014, 08:00 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 85

Корисне та безпечне дозвілля малечі – чи не найбільша мрія батьків. Саме з цією метою і створюються нові ігрові майданчики у різних мікрорайонах нашого міста. Спільними зусиллями і міської ради, і ініціативних батьків створюються міні-проекти, і таким чином мрії стають реальністю.

Починаючи з 2008 року, на території міста установлено більше 30 дитячих майданчиків, у тому числі й спортивний. Тепер вони є чи не найулюбленішим місцем відпочинку для дітей. Особливо гамірно на ігровому майданчику, що в центрі міста (фото 1). Кожного дня там чути веселий гомін малечі. Саме цей дитмайданчик можна назвати своєрідною візитівкою центру міста, де завжди, особливо теплої пори, весело і людяно, де панує мир, щастя і віра в майбутнє.

Не чекаючи, будували самі…

Ні для кого не секрет, що дитячі майданчики у нашому місті з’явилися, передусім, завдяки ініціативі громадськості та міської ради. Відтак, оголошувалися міні-проекти, були переможці, установлювалися дитмайданчики. Завдяки місцевому товаровиробнику – Богодухівському електромеханічному заводу –  виготовлялося устаткування для майданчика.

У той же час деякі земляки самі, власними руками будували ігрові майданчики.  Заради усмішок дітей ініціативні групи батьків вирішили, не чекаючи ні на чию допомогу, самі облаштувати майданчики.

Відомо, що у Семеновому Яру (вул. Шкільна) ініціативні батьки самі збудували майданчик для своїх діточок. По вул. Загорулька, 5, що в центрі міста, також завдяки активності батьків є ігровий майданчик. Відтепер дитячого сміху попід вікнами їхніх будинків стало дедалі більше. Звичайно, їм мріється, аби ігрового устаткування на майданчику було більше, та це все справа часу, як кажуть, аби було бажання. Фантазії ж батьків, які прикрашали майданчики, можна позаздрити. Адже вони оздоблені різними фігурками з пластикових пляшок, автомобільними шинами та іншими речами…

Ініціативність батьків, їхня праця була відзначена міською радою. Такі земляки є, без сумніву, взірцем для наслідування.

          БЕМЗ: майданчики ігрові та спортивні – серед пріоритетів

Ось уже який рік поспіль Богодухівський електромеханічний завод виготовляє різні елементи для дитячого майданчика (фото 2). І, можна сказати, що цей вид діяльності став для заводу одним із основних. Адже майданчики користуються популярністю не лише у нашому краї, а й у сусідніх районах та областях. Починаючи ще з 2000 року, на заводі розпочався випуск: гірки великої і малої, грибка з лавкою, каруселі, гойдалки, пісочниці, а також і допоміжні вироби – урни, лавки.

Також на заводі виготовляють і спортивні майданчики. Можна замовити: тенісний стіл, шведську стінку, волейбольний майданчик, лавку для загартування пресу, турнік, щит баскетбольний. Як бачимо, асортимент дуже великий, і скористатися такою можливістю може будь-хто. До речі, всі майданчики, а точніше, устаткування, що установлювалося у різних мікрорайонах нашого міста, зроблене саме на Богодухівському електромеханічному заводі. Як повідомили на заводі, вартість дитячого майданчика (комплексу) - 12 тис. грн.

Факт. Усього за період виробництва дитячих майданчиків Богодухівський електромеханічний завод виготовив устаткування на суму 2 млн. 320 тис. грн.

      Млинова. Бережіть і дбайте! 

Кілька років тому по вулиці Млиновій було встановлено ігровий майданчик. Раділи всі: і дорослі, і малеча. Та радість ця, на превеликий жаль, не була довготривалою. Спочатку на майданчику не стало огорожі, а потім «чиїсь руки добралися і до устаткування». Кого обвинуватити – не знаємо. Як то кажуть, «не піймавши, не кажи «злодій». Сказати, що самі відпочиваючі занедбали майданчик – не можна. Адже самі собі не вороги. І, звичайно, мама з маленьким дитям не буде буцати ногами по тій же огорожі, чи смітити. То хто ж тоді?

У той же час хотілося б запитати, невже люди, які живуть поряд з ігровим майданчиком, не бачать, що коїться там увечері, хто ж там розважається і смітить? Мабуть, на таке безчинство треба було вже давно комусь зреагувати, і горе-відпочиваючих було б покарано.

Отож, у міській раді постало питання: ігровий майданчик, що знаходиться по вулиці Млиновій, демонтувати, все обладнання, яке є на території майданчика, передати у дитсадок №6. Звичайно, таке рішення засмутило батьків, їхніх дітей. Адже територія для відпочинку дійсно прекрасна. 

Не знаючи, що робити і кого просити, жителі вулиць Віталія Сахна, Млинової, Заводської, Шевченка, провулка Заводський та інших звернулися в редакцію за допомогою. Батьки просять зупинити дію рішення Богодухівської міської ради від 26.09.2014 року щодо перенесення дитячого майданчика до дошкільного закладу та відмінити його.

За власною інформацією стало відомо, що ініціативна група батьків своїми силами привела в кращий стан дитячий майданчик: загородили автошинами територію, пофарбували ігрові конструкції (фото 3,4). Більше того, відтепер відповідальні особи Я. Шастіна, Я. Гриненко, О. Скрягіна зобов’язуються у подальшому дбати про належний стан дитячого майданчика.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.