Мобильная версия сайта Контакты
Маяк - Громадсько-політична газета Богодухівського району  
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 
 Колектив газети Маяк

Новини партнерів


До уваги передплатників


МАЯКгазета, що береже традиції і йде в ногу з часом!

НАМ – 80!

Наша газета – для всіх і кожного!

Передплатна ціна становить:

На місяць: - 5,4 грн;
На квартал:  -16,2 грн;
на півріччя: -  32,4 грн.

Передплатний індекс – 61131.


Передплату приймають усі відділення зв’язку “Укрпошти” та листоноші.
Запрошуємо наших читачів передплатити свою улюблену газету.
Залишайтеся із
«МАЯКОМ»!

Наша адреса


Громадсько-політична газета"Маяк"
м. Богодухів, вул. Урицького, 19
Телефон: (05758) 3-23-44; (05758) 3-33-28
Ми працюємо щоденно з 8:00 до 17:00

Поговоримо про сміття…

Опубликована 28-10-2014, 09:00 в розділ Газета "Маяк" » Новини
  • 0

 

Останнім часом у Богодухові звучить дуже багато нарікань на підприємство, яке займається вивезенням сміття. І сміттєвозів три, і кошти, мовляв, сплачуємо, а сміття все одно багато залишається…

Ось саме про сміття і хочеться знову поговорити. Хто ж і як має його прибирати?

Весь «сміттєвий процес» ділиться на три операції– збір, вивезення та захоронення. Самі ж відходи поділяються на види: тверді побутові, негабаритні, будівельні, органічні тощо. КП «Богодухівжитло» надає оплачувані послуги населенню, підприємствам та організаціям саме за збирання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів, тобто того сміття, що утворюється в процесі життєдіяльності людини і має бути викинуте в контейнери. Не будівельного сміття, не листя і гілля, не трави і землі.

Мешканці міста думають, що коли вони зібрали листя, городину, або зрізали гілки дерев, піднесли це на відстань 1-3 метри до контейнерного майданчика, або загромадили контейнер – вони зробили на території домоволодіння благоустрій, а що ж далі?

Важливо знати, що на території міста розміщені контейнери ємкістю від 0,75 до 1,1 куб. м. Отже, якщо контейнер завантажити вологим листям, яблуками, та до того ще й землею (що спостерігається досить часто), для сміттєвоза взагалі буде проблематично його вивантажити. Середня вага одного кубометра твердих побутових відходів має становити не більше 200 кг. Саме на таку вантажопідйомність і розрахований спецтранспорт.

Нам всім доводиться бути свідками того, як працівники комунального підприємства прибирають несанкціоновані викиди сміття поруч з контейнерними майданчиками на центральних вулицях міста. Ця робота виконується за рахунок коштів міського бюджету. На жаль, процес вивезення негабаритного сміття став безперервним: сьогодні вивезли, завтра вже  знов захаращено. 

Ситуація навколо десятків майданчиків аналогічна, і підприємство замість того, щоб виконувати планові роботи, витрачає час і ресурси на вивезення того сміття, яке може бути використано мешканцями домоволодінь на власних земельних ділянках, як компост.

Насправді ж несанкціоновані викиди сміття цілком підпадають під формулювання: «Порушення правил благоустрою» і тягнуть за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу розміром від 340 до 1360 гривень.

Можливо, люди просто не знають, що вчиняють незаконні дії, тому і пишу зараз  цю статтю. Як керівник підприємства, як пересічний громадянин, хочу зробити наголос на обов’язках жителів нашого міста щодо його благоустрою, чистоти та порядку. Будьмо господарями свого міста, поважаймо свою працю та працю інших – тоді не буде в нас розбитих майданчиків, спалених чи перевернутих контейнерів, куп сміття на вулицях… чужого сміття.

           

Н.Ярошенко,

директор 

КП «Богодухівжитло»

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.